סאלחי יעמוד בראש סוכנות הגרעין של אירן

נשיא אירן רוחאני מינה את מי שנחשב לאחד מטובי שריו של קודמו, אחמדינג'אד, לעמוד בראש סוכנות הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. סאלחי לא ינהל את המשא ומתן על הסוגייה, אך יפקח על הפעלת המתקנים הרגישים

רוחאני מינה שר החוץ היוצא לתפקיד הרגיש. (רויטרס)

מאותת למערב? נשיא אירן חסן רוחאני הודיע היום (ו') על מינויו של שר החוץ האירני היוצא עלי אכבר סאלחי, לראש סוכנות הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. רוחאני, שנכנס לתפקידו ב-3 באוגוסט, התחייב לשפר את קשריה של אירן עם המערב ולהפחית את הסנקציות הבינלאומיות עליה. כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מינויו של סאלחי הוא איתות נוסף לעמדתו הגמישה, יחסית, של רוחאני לגבי תכניתה הגרעינית של ארצו והיחסים עם המערב מאשר קודמו בתפקיד, מחמוד אחמדינג'אד. בתפקידו, לא יהיה סאלחי מעורב באופן ישיר במשא ומתן על תכנית הגרעין של אירן עם שש המעצמות, אך הוא יפקח על הפעלתם של מתקני הגרעין. 

מאותת למערב? רוחאני (AP)

יחד עם זאת, ייצג סאלחי את אירן במפגשי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שנערכים בווינה בכל חודש ספטמבר. "סאלחי היה אחד מטובי שריו של אחמדינג'אד", אמר מארק פיצטפריק, בכיר במכון הבינלאומי ללימודים אסטרטגיים. "הוא פרגמטיסט שמבין איך העולם עובד. זה הגיוני לשמור עליו בתפקיד כלשהו".