בגלל ציוצים: יואשם ברצח ולא בהריגה

צעיר מקליפורניה פגע ברוכבת אופניים וגרם למותה. לאחר שהמשטרה מצאה ציוצים בטוויטר בהם הוא משוויץ בנהיגה במהירות מופרזת, סעיף האישום שונה מהריגה לרצח. "הציוצים ישמשו כהצהרה הקודמת לתקיפה ויעידו על זדון", ציין חוקר משטרה

לשים לב לציוצים (AP)

נער אמריקני בן 18 מואשם ברצח רוכבת אופניים בתאונה, בגלל שהשוויץ על נהיגה במהירות מופרזת בטוויטר: כתב האישום נגד הצעיר שונה מהריגה לרצח, לאחר שהתגלו ציוצים שלו שהעידו על נהיגה במהירות מופרזת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קודי הול, בן 18 מפלזנטון שבקליפורניה, הואשם ברצח דיאנה הרסוורט בת ה-58 ונעצר ללא אפשרות לשחרור בערבות. הול נהג במהירות של 80 מייל - פי שניים מהמהירות המותרת באזור, כאשר פגע בהרסוורט ובעלה בעיר דאבלין לפני כשבוע. האישה נהרגה, ואילו בעלה שבר את ידו.

המשטרה גילתה כי חשבון הטוויטר של הול כלל מספר התרברבויות על נהיגה במהירות גבוהה, והציוצים שכנעו את התובעים להחמיר את סעיף האישום. בין השאר כתב הול "לנהוג מהר - לחיות צעיר", "בואו לנסיעת מוות איתי" וציין כי נסע במהירות 140 מייל בכביש מהיר באזור.

מתוך הטוויטר של הנאשם (טוויטר)

בראיין וולש, חוקר משטרה מחוזי שאינו מעורב במקרה הספציפי, אמר בראיון ל"אוקלנד טריביון" כי במרבית המקרים, תאונות מניבות כתב אישום בגין רצח, רק כאשר החשוד ברח מהמשטרה או נהג בשכרות עם הרשעות קודמות.

וולש הוסיף כי חשבון טוויטר אינו מהווה לרוב גורם להחמרת סעיפי אישום, אך במקרה הזה הציוצים ישמשו כ"הצהרה הקודמת לתקיפה", שתוכיח כוונת זדון. "האתגר במקרים אלו היא להוכיח שהנאשם אכן כתב את ההודעה", ציין וולש.