הלילה: דיון חירום על מצרים במועצת הביטחון של האו"ם

15 חברות מועצת הביטחון יכנסו הלילה דיון מיוחד בעקבות מהומות הדמים במצרים ביומיים האחרונים. במקביל הודיע משרד הבריאות בקהיר כי מניין ההרוגים בהתנגשויות האלימות מאז אתמול עלה ל-638. בעקבות המהומות קוראת הערב ארה"ב לאזרחיה לעזוב את מצרים. קודם הודיע הנשיא אובמה על ביטול תרגיל צבאי משותף עם מצרים

שעות לאחר שהכריז נשיא ארצות הברית ברק אובמה על ביטול תרגיל משותף עם צבא מצרים, בעקבות מהומות הדמים במדינה, תכנס מועצת הביטחון של האו"ם דיון חירום בהתפתחויות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדיון יזמו בריטניה, צרפת ואוסטרליה ובמהלכו יקבלו המדינות החברות תדרוך מפי סגן מזכ"ל האו"ם יאן אליאסון. דיפלומטים שביקשו להישאר בעילום שם מסרו לסוכנות הידיעות AP כי הם אינם מצפים שמועצת הביטחון תמסור הצהרה או תאמץ החלטה בנושא.

דיון חירום במועצת הביטחון (AP)

בתוך כך הודיע משרד הבריאות במצרים כי מניין ההרוגים מאז פרוץ המהומות אתמול במדינה עלה ל-638. עוד נמסר כי מספר הפצועים עומד על כ-4,000. ארצות הברית הזהירה הערב את אזרחיה להימנע מנסיעה למצרים, כך מדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית AFP. כמו כן מתבקשים אזרחי ארה"ב הנמצאים במצרים לעזוב את המדינה.

אובמה ביטל תרגיל צבאי עם מצרים

על קהיר מופעלים בשעות האחרונות לחצים כבדים מצד ארצות הברית, בניסיון להרגיע את הרוחות במצרים ולמנוע מהמדינה לגלוש למצב של מלחמת אזרחים. שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל שוחח הערב בטלפון עם שר ההגנה א-סיסי והבהיר בפני כי "המשך האלימות במדינה מעמיד בסיכון חלקים חשובים בשיתוף הפעולה הצבאי בין המדינות".

מוקדם יותר הערב התייחס נשיא ארצות הברית ברק אובמה לראשונה למהומות במצרים. בהצהרה, שנמסרה מבית הנופש שלו במסצ'וסטס, הודיע אובמה על ביטול תרגיל צבאי משותף לצבאות מצרים וארצות הברית, שהיה אמור להיערך בחודש הבא.

בתגובה הודיע גורם צבאי במצרים כי הצהרתו של אובמה לא תשפיע על יכולתו של הצבא המצרי. "אנו לא מסתמכים רק על מקור חימוש אחד", אמר הגורם לאתר האינטרנט "אל-מיסראווי". "הצעד האמריקני לא ישפיע עלינו".

מצרים בוערת - סיקור מיוחד:

גורם מצרי: ביטול התרגיל לא ישפיע

אובמה ביטל תרגיל צבאי משותף לארה"ב ולמצרים

מצרים: מאות אנשי האחים המוסלמים הסתערו על בניין ממשל

דיווח בקהיר: 250 גופות התגלו במסגד

אקוודור החזירה את שגרירה ממצרים

המצב במצרים ישפיע על ישראל?

האחים המוסלמים: נמוטט את ההפיכה

צפו: אלימות, בריונות וביזה במצרים

עיתונאי מצרי מדווח לחדשות 2: "אין פתרון למצב הבעייתי"

הבית הלבן מגנה את הצבא המצרי

לפחות 3 עיתונאים נהרגו בחידוש המהומות

בעולם מודאגים ומגנים: "חייבים לעצור את הטבח במצרים"

צבא מצרים מפנה בכוח את תומכי מורסי