מזכ"ל האו"ם: צוות בדיקה יבחן אם נעשה שימוש בנשק כימי בסוריה

האם נעשה שימוש בנשק כימי במלחמת האזרחים בסוריה? מזכ"ל האו"ם באן קי-מון הצהיר הלילה כי צוות בדיקה מיוחד של ארגון האומות המאוחדות יגיע לסוריה ויבחן את הסוגיה מקרוב - זאת לאחר מו"מ שהתקיים עם הממשל הסורי אודות אופי ומשך הביקור

"פקחים יגיעו לסוריה". מזכ"ל האום (רויטרס)

על רקע האנדרלמוסיה המתחוללת במצרים, נמשכת גם מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה - או לפחות ההתייחסות העולמית למערכה הקשה המתחוללת גם שם ושגבתה עד כה למעלה מ-100 אלף הרוגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון התייחס הלילה לאפשרות של שימוש בנשק כימי במדינה - הן ע"י כוחות הצבא ומשטר אסד והן ע"י כוחות המורדים והכריז כי האו"ם יבדוק את הטענות על שימוש בנשק המסוכן. "פקחים של האו"ם יגיעו בקרוב לסוריה על מנת לבחון אם אכן נעשה שימוש בנשק כימי במהלך מלחמת האזרחים הניטשת במדינה זה למעלה משנתיים", אמר באן.

"כפי שהוסכם עם הממשלה הסורית, צוות הבדיקה יישאר במדינה למשך שבועיים - זאת כדי לבחון את פעולות המשטר", הוסיף מזכ"ל האו"ם שאמר כי תיתכן הארכה למשך שהותם של הפקחים מטעם האו"ם במדינה. לדבריו, בתקופה האחרונה מתנהלים מגעים עם הממשלה הסורית באשר לאופי הביקור והפרטים הטכניים שיש לסכם בטרם יגיע צוות הבדיקה למדינה.

בשבוע שעבר האשימו המורדים בסוריה את אסד בשימוש חוזר בנשק כימי כלפי אזרחים בפרברי דמשק. אסד מצדו המשיך להבהיר כי בתוך מספר חודשים יכריז על נצחונו במלחמת האזרחים שנמשכת בארצו למעלה משנתיים.