הודו: 18 לכודים בפיצוץ בצוללת

התקשורת ההודית דיווחה כי קיים חשש לחייהם של כמה מאנשי הצוות ששהו על סיפונה של הצוללת, בעת שהיתה בבסיס חיל הים ההודי סמוך לחופי מומבאי. בחיל הים ההודי העריכו כי מדובר בתאונה הגדולה בתולדות החיל, ופתחו בחקירת הנסיבות שגרמו לפיצוץ

18 מלחים הודיים נפגעו בפיצוץ מסתורי שהתרחש בצוללת בבסיס חיל הים במומבאי. מהודעה שפרסם חיל הים ההודי עולה כי אנשי הצוות ששהו בצוללת נלכדו על סיפונה, וכי קיים חשש לחייהם של כמה מהנפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי חיל הים ההודי, הפיצוץ התרחש לאחר חצות, וככל הנראה מדובר בתאונה. גורמים בחיל הגדירו את התקרית כתאונה הגדולה בתולדותיו, זאת על אף שמספר הנספים באסון טרם התברר. שר ההגנה ההודי א.ק. אנטוני הצהיר כי ישנם הרוגים מקרב חברי הצוות ששהו בצוללת, מתוצרת רוסיה, אך עם זאת לא מסר פרטים נוספים מעבר לכך.

כלי התקשורת בהודו דיווחו כי בחיל הים נפתחה חקירה לבדיקת הנסיבות שהובילו להתרחשות הפיצוץ ולהתלקחות השריפה בצוללת. "ישנם אנשים לכודים על הסיפון, ואנחנו מנסים להציל אותם", אמר דובר חיל הים ההודי, "לא נוותר עד שנגיע אליהם".

מקור צבאי בהודו אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הסיכויים שמדובר באירוע חבלני אינם גבוהים. הגורם הסביר כי בסביבת הצוללת נמצאו חומרים דליקים רבים כמו חמצן, מימן, כלי נשק וחומרי נפץ אחרים העלולים ללבות את האש. "כל שגיאה או תאונה עלולים לגרום לנזק גדול בסביבה שכזו", הבהיר.

האסון בהודו התרחש דווקא בשבוע בו צוינו כמה הישגים ימיים, ביניהם השקת נושאת מטוסים תוצרת פנים. בשנת 2010 התרחשה תאונה דומה באותה צוללת - אז נהרג איש צוות אחד בשעה שהצוללת עגנה בנמל ויסקהפטנם בדרום המדינה. הצוללת חזרה משדרוג ותוקנה ברוסיה בתחילת השנה. תקרית נוספת התרחשה בחיל הים הרוסי ב-2000, במהלכה נהרגו 118 אנשי צוותה של הצוללת קורסק.