תמורת 2,000 דולר: קבורה בחלל

חברת סטארט-אפ אמריקנית מציעה לתושבי כדור הארץ להיקבר בחלל - החל מהקיץ הקרוב. תמורת כמה אלפי דולרים יוכלו יקיריו של המת לעקוב אחר תנועת החללית באמצעות אפליקציה מיוחדת. "בסוף המסע הקפסולות עם האפר יחדרו בחזרה לאטמוספירה כמו כוכבים נופלים", מבטיח היזם שעומד מאחורי הפרויקט

"כמו כוכב נופל" (AP)

מאז ומתמיד היו בני האדם מרותקים לאפשרות שיבוא יום ויוכלו לסייר ברחבי החלל. כעת נראה שאפשרות מסוג זה אפשרית, רק בסגנון מורבידי במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת הסטארט-אפ אליסיום מתכננת עבור כל מי שרוצה לבלות את הנצח מחוץ לאטמוספירה, קבורה בחלל עבור 2,000 דולר בלבד. הממהרים להחליט יוכלו את עפרם לחלל כבר בקיץ הקרוב בטיסה מיוחדת שתצא ממרכז קייפ-קנוורל שבפלורידה.

על פי אתר האינטרנט של חברת "אליסיום", היא "מציעה טקס קבורה מעורר השראה שמכבד וחוגג את חייו של משהו שאתה אוהב". בשלב הראשון מתכוונת החברה לשלוח חללית שבה יהיו קפסולות קטנות המכילות את אפר המנוחים.

"החללית תנוע סביב כדור הארץ ויקיריו של המת יוכלו לעקוב אחר התנועה של החללית בעזרת אפליקציה מיוחדת לטלפון הנייד", נכתב באתר החברה. "בסוף המסע, אחרי מספר חודשים, הקפסולות יחדרו בחזרה לאטמוספירה ככוכבים נופלים".

חוסך שטח יקר על פני כדור הארץ

היזם שעומד מאחורי הפרויקט הוא ת'ומאס קיבייט, מהנדס תוכנה שעבד בעברו בנאס"א. לדבריו, הוא כבר מיהר לחתום על הסכמים מוקדמים עם חברות מסחריות שמתכננות טיסה לחלל. "זה מיועד לאנשים שחושבים שהחלל הוא מקום מיוחד ויפה", אמר קיבייט לאתר הטכנולוגיה המוביל TechCrunch, שם סיפר שכבר עכשיו, יש רבים שמעוניינים במקום מנוחה אחרון - בין הכוכבים.

למעשה, לאחר שקיבייט יצא במיזם, מספר חברות נוספות החליטו להציע פתרון דומה, רק בלי האפליקציה או אפקט הכוכב הנופל. המחירים עומדים עכשיו סביב כמה אלפי דולרים, מחיר דומה להלוויות רבות שנערכות גם כך, בשטחים שמיועדים לגופות המתים על פני כדור הארץ.