דאע"ש הוציא להורג את השבוי היפני

תחת הכותרת "מסר לממשלת יפן", פרסם ארגון "המדינה האסלאמית" סרטון אכזרי נוסף שבו מתועדת עריפת ראשו של העיתונאי קנג'י גוטו על ידי "ג'ון הג'יהאדיסט"

מתוך הסרטון (youtube)

ארגון "המדינה האסלאמית" פרסם הערב (שבת) סרטון שבו נראית הוצאתו להורג בעריפת ראש של השבוי היפני השני, העיתונאי קנג'י גוטו, תחת הכותרת "מסר לממשלת יפן". בסרטון נראה גוטו כשהוא כורע על ברכיו לצד "ג'ון הג'יהאדיסט", שלאחר מכן משסף את צווארו עד שזה נופח את נשמתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אתם, כמו בנות הברית המטופשות שלכם בקואליציה השטנית, עדיין לא מבינים שאנחנו, בחסדו של אללה, מהווים צבא שלם עם סמכות וכוח שצמא לדם שלכם", אמר ג'ון הג'יהאדיסט, שפנה לאחר מכן לראש ממשלת יפן באופן ישיר.

"בגלל ההחלטה הפזיזה שלך לקחת חלק במלחמה האבודה מראש, הסכין הזאת לא תשחוט רק את קנג'י, אלא גם תמשיך לגרום לקטל בכל מקום שבו יימצאו האנשים שלך. הנה, הסיוט של יפן מתחיל".

כעת, מנסה הממשלה היפנית לאמת את הסרטון שהופץ ברשת, כדי לבדוק אם ראשו של בן הערובה היפני אכן נערף.

"עובדים מסביב לשעון על מנת להמשיך במגעים"

אתמול פורסם כי בעולם עוקבים בדאגה אחר העסקה הנרקמת בין ארגון המדינה האסלאמית ליפן ולממלכה בירדן, שבמסגרתה אמור היה להתבצע חילוף בין השבוי היפני והטייס הירדני שהוחזקו בידי דאע"ש, לבין המחבלת העירקית הכלואה מזה עשור בכלא הירדני. "אנחנו עובדים מסביב לשעון על מנת להמשיך במגעים", אמרו בירדן.

בחמישי פקע האולטימטום שהציב ארגון הטרור הרצחני לממשלות יפן וירדן. על פי הדרישה של נציגי דאע"ש, על ירדן לשחרר את סג'ידה א-רישאווי, שנעצרה בשנת 2005 כשהתכוונה לבצע פיגוע טרור. היא נתפסה אז מאחר שהמטען שעל גופה לא התפוצץ. אתמול נראה היה כי הדבר שמונע את העסקה היא הדרישה הירדנית לקבל ערבויות שהטייס המוחזק בידי דאע"ש נותר בחיים.

על פי הודעה רשמית של צבא ירדן שפורסמה בסוכנות הידיעות רויטרס, רשויות המדינה פעלו על מנת להשיג מידע אמין על מצבו של הטייס, מועאז אל-כסאסבה, שנשבה לאחר שהוא נאלץ לנטוש את מטוסו לפני מספר שבועות מעל שטח שבו שולט הארגון. "במקרה של כל התפתחות, נעביר את המידע על גורלו", נאמר בהודעה.

ראש ממשלת יפן שינזו אבה התייחס גם הוא לנושא ואמר כי נעשה כל מאמץ להבטיח את שחרור של העיתונאי החטוף קנג'י גוטו. "אנו אוספים את כל המידע שברשותנו ומבקשים את שיתוף הפעולה של המדינות הרלוונטיות", אמר לכלי התקשורת בארצו. גם בני משפחתו של קנג'י משמשים כמנוף להפעלת לחץ, והם נראים בתקשורת המקומית כשהם מתחננים על חייו.