רוסיה מציגה: מירוץ הטנקים הראשון בהיסטוריה

טנקים המייצגים ארבע מדינות שונות משתתפים בתחרות ראשונה מסוגה שנערכת לא רחוק ממוסקבה. הטנקים מתחרים לאורך מסלול של 20 ק"מ וצריכים לפגוע בחמש מטרות. קצין רוסי: "זה מאבק בין גברים אמיתיים בטנקים אמיתיים"

מירוץ הטנקים הראשון בהיסטוריה יצא לדרך היום (ב') ברוסיה. התחרות, יוזמה של משרד ההגנה הרוסי, נערכת במרחק של קילומטרים ספורים ממוסקבה והכוונה היא להפוך אותה לתחרות בינלאומית רחבה. בתחרות הנוכחית משתתפות רק ארבע מדינות - רוסיה, בלארוס, ארמניה וקזחסטאן, אבל שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו אמר שכבר שלח הזמנה לוושינגטון, כדי שגם ארה"ב תשתתף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החוקים של המירוץ הזה נקבעו על ידי משרד ההגנה הרוסי והם דומים מאוד לתחרות ירי רגילה. הטנקים, ממודל T72 נצבעו באדום, ירוק, ורוד וכחול והם מתחרים למרחק של 20 קילומטרים שבמהלכם, הם צריכים לפגוע בחמש מטרות. על כל החטאה, הטנקים מוסיפים לעצמם עוד סיבוב של 500 מטרים.

בקהל, שישב במרחק ביטחון של 2.5 ק"מ מהמסלול, נכחו כמה מבכירי הצבא הרוסי וצבאות שכנים. "זה מאבק בין גברים אמיתיים בטנקים אמיתיים", אמר סרן איוואן בובלטסב. שר ההגנה הבטיח לו שבשנה הבאה יגיעו גם טנקים איטלקיים, צרפתים ואולי (זה לא נראה כך כרגע) גם אמריקנים.