ארה"ב: ישראלי רצח את בנו בן ה-9 והתאבד

מוני סביון, אזרח ישראלי שהתגורר במדינת ניו המפשייר, ירה בבנו במרכז קהילתי בעזרת רובה ציד והתאבד. סביון בן ה-54 היה בעיצומו של מאבק משפטי בנוגע למשמורת על הילד, וככל הנראה היה מוטרד גם ממותו של אחיו. גורמי רשויות החוק מדווחים כי הוא איים בעבר לפגוע בבנו ובאשתו

טרגדיה בארה"ב: מוני סביון, אזרח ישראלי בן 54, ירה למוות בבנו בן ה-9 והתאבד. הרקע למקרה ככל הנראה הוא מאבק על משמורת הילד. גורמי אכיפת החוק סיפרו כי סביון איים בעבר לרצוח את אשתו ואת בנו. נתיחת הגופות תיערך בהמשך היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סביון, מהנדס תוכנה שהתגורר בעיר מנצ'סטר במדינת ניו המפשייר, נכנס למרכז קהילתי שם היה אמור לפגוש את בנו ג'ושוע, כשהוא אוחז ברובה צייד. הוא ירה למוות בילד ואז בעצמו. סביון סיפר לחבריו ולרב הקהילה שהוא חש מעורער לאחרונה, בעקבות הפרידה מאשתו ומותו של אחיו שמתגורר בישראל. השוטרים הוזעקו למקום לאחר שקיבלו דיווח על יריות, ומצאו את שתי הגופות.

הרב לוי קרינסקי מקהילת חב"ד באזור אמר, כי סביון שב לאחרונה מלווית אחיו בישראל ונראה מוטרד בשובו. "הוא שמע אותי, אבל לא הקשיב לי", סיפר קרינסקי לעיתון "דיילי ניוז". "הוא גם היה מוטרד מהמאבק על בנו, ואני מניח שזה מה שהוביל לזה".

גרושתו: "היה אדיב ולא אלים"

אלן סביון ויג, שהייתה נשואה בעבר לסביון, עד שהתגרשו ב-1997, אמרה כי הוא היה "אדיב ולא אלים". ויג, שמתגוררת במסצ'וסטס, הוסיפה כי בעלה לשעבר היה קרוב מאוד לאחיו שנפטר, וכי אהב מאוד את בנו.

זירת הרצח בניו המפשייר (7news)

מוני סביון היה מעורב בפעולות חברתיות, ואף התמודד פעמיים לבית המחוקקים של ניו-המפשייר - ולא נבחר. "אנא שמרו את משפחת סביון במחשבותיכם ובתפילותיכם, בשעה שהם מתמודדים עם הבלתי נתפס", כתב הפוליטיקאי המקומי פיטר קינג, אשר ניצח את סביון בבחירות, בחשבון הטוויטר שלו. 

המרכז הקהילתי בו נפגשו סביון ובנו - ה-YWCA - משמש בכל שבוע למפגשים מפוקחים בין הורים לילדיהם ולחילופי משמורת. היועץ, שנכח במקום על מנת לפקח, נמלט ללא פגע מהזירה. דארה ריצ'רדסון-הרון, מנהלת ה-YWCA הארצי, אמרה כי הקהילה "עצובה מהאובדן הטראגי של חיי אדם"., והדגיש כי המקרה מעיד על הצורך לטפל באלימות משפחתית.