הטיול של בולט לזהב: שיאן העולם מג'מייקה זכה בגמר ה-100 מטרים

אחרי שנפסל בגמר ה-100 מטרים באליפות העולם לפני כשנתיים ופיצה על כך באולימפיאדת לונדון בשנה שעברה, יוסיין בולט שוב מוכיח שהוא האיש המהיר בעולם – ללא מתחרים. האצן הג'מייקני זכה הערב בגמר ה-100 באליפות העולם באתלטיקה במוסקבה וקבע זמן מדהים של 9.77 שניות

רגלי הזהב של בולט עשו זאת שוב: אחרי שהעפיל היום (א') מחצי הגמר של מקצה ה-100 מטרים באליפות העולם באתלטיקה והותיר אבק למתחרים, בולט זכה הערב גם במקצה הגמר - ובזמן מדהים של 9.77 שניות. הזכייה הפעם הייתה חשובה במיוחד לבולט - שנפסל באותו המעמד באליפות העולם לפני שנתיים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדומה לחצי הגמר שנערך מוקדם יותר היום בו ניצח בקלילות - בולט "טס" כל הדרך לזהב בשלב הגמר כשמאחוריו שבעת המתחרים האחרים. אלא שמי שהגיע למקום השני בריצה המכרעת, האצן האמריקני ג'סטין גייטלין שקבע 9.85 שניות, דווקא היה צמוד לבולט לאורך כל הריצה. מאחור במקום השלישי עם מדליית הארד זכה גם כן אצן מג'מייקה - נסטה קרטר עם זמן של 9.95 שניות.

הזכייה הזו של בולט היא בעלת משמעות מיוחדת עבורו - זאת לאחר הפעם האחרונה בה התמודד באליפות העולם בגמר ה-100 מטרים ונפסל לאחר שזינק מהר מדי. גם הפעם בולט הפגין ביטחון עצמי גבוה ואופייני למדי כשאמר שהוא נמצא בכושר שיא ובטוח ביכולותיו - כאלה שהוכיחו את עצמן הן בשלב חצי הגמר וגם בשלב הגמר המכריע.

בחצי הגמר שנערך מוקדם יותר היום, בולט זינק לא באופן מרשים במיוחד - אבל מיד התעשת, "טס" קדימה במהירות עצומה - והותיר את מתחריו מאחור. הוא קבע זמן של 9.92 שניות והגיע למקום הראשון. עם זאת, לא שיחזר את השיא האולימפי החדש שקבע לפני כשנה בלונדון - 9.63 שניות ואת השיא שקבע באליפות העולם ב-2009 - 9.58 שניות.