ארה"ב: יצאו לשיט - ונמצאו לאחר 3 חודשים

משפחת גסטונגוי החליטה לעזוב את ארה"ב על גבי סירה רעועה – זאת בשל התנגדותם להפלות ולתשלומי המס במדינתם. אך שבועות לאחר שיצאו לכיוון האוקיינוס השקט, הם נתקלו בסופות קשות ואיבדו את דרכם. רגעים ספורים לפני שאזלה אספקתם איתרה אותם ספינת דיג מוונצואלה והביאה אותם לחוף מבטחים. "קרה לנו נס", סיפרו

משפחת גסטונגוי, אמש (AP)

משפחה ממדינת אריזונה שהחליטה להימלט מארה"ב על גבי סירת מנוע ואבדה במשך שבועות ארוכים בלב ים - אותרה בסוף השבוע על ידי ספינה מוונצואלה, רגעים ספורים לפני שאיבדו תקווה ואזלה להם האספקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה המוזר של משפחת גסטונגוי החל לפני מספר חודשים, אז גמלה בליבם של בני הזוג הצעירים ההחלטה לעזוב את המדינה - זאת בשל מה שהם מגדירים כהתערבות הממשל בפעילות הכנסייה. "לא רצינו להישאר במקום שבו לכנסיות אין עצמאות, או במקום שבו ניתן לבצע הפלות ויחסים הומוסקסואלים הם דבר מקובל", אמרה אם המשפחה. "היתה לנו בעיה מכך שמחייבים אותנו לשלם מיסים שמממנים את אותן הפלות".

הם החליטו לצאת למסע על גבי הסירה שרכשו, יחד עם שני ילדיהם וסב המשפחה. הם עברו לספינה חודשים לפני היציאה לשיט - זאת על מנת להכין עצמם למסע הארוך. אחד מילדיהם אף נולד על הסירה מעט לפני עזיבתם. "החלטנו לצאת לאן שאלוהים ייקח אותנו, סיפרו בני הזוג.

כשהיעד הוא האי קיריבטי שבאוקיינוס השקט, החלו חמשת בני המשפחה בשיט שהחל על מי מנוחות. כעבור שבועיים נתקלה הספינה הקטנה בכוחות הגדולים ממידתה: סופות קשות ובלתי צפויות הכו בה וגרמו לבני המשפחה לאבד את דרכם בלב הים. "היינו באמצע שום מקום, לא נותר לנו אלא להתפלל", סיפרו האנה, אם המשפחה.

כעבור למעלה מחודשיים, כשהמנוע דומם ואספקתם הולכת ואוזלת, עבר באזורם מסוק שהמריא מספינת דיג מוונצואלה שזיהה את מצוקתם. טייס המסוק הזעיק את הספינה שהעלתה את משפחת גסטונגוי על הסיפון כשהם נראים במצב של הלם מוחלט. "חיכינו לנס והוא באמת התרחש", סיפרו המחולצים.

בני המשפחה התפנו לצ'ילה, שם הם נחים כעת וממתינים לטיסה שתחזיר אותם לארה"ב. "זכינו בשקט נפשי עכשיו, נחזור הביתה לאריזונה", סיפרה האנה והוסיפה: "בזמן הזה נחשוב על תוכנית חדשה".