שיפור נוסף במצבו של מנדלה: "מצליח לשבת"

בתו של נשיא דרום אפריקה לשעבר אמרה כי אביה ממשיך להראות סימני התאוששות, לאחר שכבר היה במצב קריטי. "אבא מצליח עכשיו לשבת בכסא למשך כמה דקות בכל יום והוא מגיב יותר לסביבה", אמרה זינדזי מנדלה לרשת טלוויזיה מקומית. "הוא נחוש לא ללכת לשום מקום בקרוב"

"לאבא יש כוחות בלתי מוסברים", מנדלה (AP)

נלסון מנדלה, נשיאה לשעבר של דרום אפריקה שמאושפז מזה כחודשיים בבית החולים בעיר פרטוריה, כבר היה על סף מוות, אך בתו אומרת כי מצבו ממשיך להשתפר מדי יום וכי הוא כבר מצליח לשבת לכמה דקות בכל פעם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנדלה בן ה-95 אושפז בבית החולים בעקבות זיהום חוזר בריאות ולפני כחודש הודיעה ממשלת דרום אפריקה כי מצבו עדיין קריטי, אך משתפר. בתו הצעירה זינדזי אמרה בריאיון לרשת הטלוויזיה המקומית SABC כי לאחרונה אביה נהיה ערני יותר ויותר. "הוא בסדר גמור, אבא מצליח עכשיו לשבת בכסא למשך כמה דקות בכל יום והוא מגיב יותר לסביבה".

"אבא נחוש לא ללכת לשום מקום בקרוב", הדגישה זינדזי מנדלה. "אין לו את הכוחות של אדם רגיל, אלא כוחות בלתי מוסברים. אפילו עכשיו עם האתגרים הבריאותיים הוא איכשהו מצליח להתאושש, כשכולם מניחים שזה הסוף".

רק לפני חודש יעצו הרופאים בבית החולים שבו מאושפז מנדלה, לקרוביו לנתקו ממכשירי ההחייאה המלאכותית, שכן גופו היה במצב של "צמח".