רוסיה וארה"ב מחדשות את הניסיון לכנס פסגת שלום סורית בז'נבה

שר החוץ הרוסי סרביי לברוב, המבקר בוושינגטון, אמר בתום פגישה עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי כי הצדדים הסכימו על ניסיון נוסף לכונן פסגת שלום סורית בז'נבה "בהקדם האפשרי". לברוב אומר כי נציגים מוושינגטון ומדמשק ייפגשו בקרוב לדון בפרטים וכי דמשק הביעה מוכנות להגיע לפסגה ללא תנאים מוקדמים

פסגה סורית בקרוב? (חדשות 2)

האם כינוס פסגה בינלאומית לפתרון מלחמת האזרחים בסוריה מתקרב? בכירים בארצות הברית וברוסיה הסכימו להיפגש, בניסיון לקדם פסגה בז'נבה, לאחר שהניסיונות הקודמים הסתיימו ללא תוצאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, המבקר בוושינגטון, אמר כי מרבית פגישתו עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הוקדשה לנושא הסורי, והשניים הסכימו כי יש לכנס פסגת שלום "בהקדם האפשרי".

לברוב הדגיש כי מוסקבה קיבלה את הסכמתה של דמשק לשלוח משלחת לז'נבה ללא תנאים מוקדמים. "ג'ון קרי הבטיח לי כי ניתן לשכנע גם את נציגי האופוזיציה להגיע לפסגה ללא תנאים מוקדמים, במטרה להגיע להסכם עם הממשל", אמר לברוב.

עם זאת, בכיר אמריקני אמר בתדריך לעיתונאים כי ארצות הברית תולה את האחריות על קיום פסגה בכוונותיה של דמשק. "המבחן האמיתי הוא לא אם נציגי הממשל הסורי יגיעו לז'נבה", אמר הבכיר. "המבחן הוא האם הם יגיעו כשהם מוכנים לשאת ולתת על העברה מלאה של סמכויות השלטון לידי גוף זמני".