צרפת: מגדל אייפל פונה מחשש לפצצה - ונפתח מחדש

המשטרה הצרפתית פתחה בסריקות בעקבות התרעה שהתקבלה ולפיה הוטמנה פצצה במקום. כעבור כשעתיים בהם האתר היה סגור, הוא נפתח מחדש למבקרים. גם בחודש מרס האחרון התקבלה שיחת טלפון שהתבררה כהתרעת שווא, שהזהירה מפני אירוע דומה

מגדל אייפל בפריז פונה היום (ו') מתיירים - בעקבות התרעה על פצצה שהוטמנה במקום. לאחר סריקות שביצעה המשטרה הצרפתית, לא נמצא כל מטען חבלה - והאתר המפורסם נפתח מחדש למבקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם בחודש מרס פונה אתר התיירות הפופולרי ביותר בצרפת והסמל הידוע ביותר של פריז, ממבקרים, לאחר שהתקבלה במטה המשטרה בפריז שיחת טלפון אנונימית ובה התרעה מפני פיצוץ שיתרחש בו. במגדל, שנבנה בשנת 1889 ומתנשא לגובה של 324 מטרים, מבקרים מדי שנה כשבעה מיליון מבקרים וכ-30 אלף תיירים ביום בעונת הקיץ.

קרוב ל-1500 תיירים, אנשי תחזוקה ואבטחה פונו מאזור המגדל ומאתרי התיירות הידועים הסמוכים לו. כוחות משטרה וכלבי גישוש ביצעו סריקות במקום על מנת לנסות ולאתר חשודים או מטעני חבלה שהונחו באזור, ולאחר סקירה מקיפה לא נמצא דבר, והמקום חזר לשגרה.

איומים מסוג זה המתקבלים במשטרת צרפת אמנם די שכיחים, אבל הפעם האיום נלקח ברצינות הן לנוכח הכוחות הגדולים שנפרסו בשטח והן לאור מעורבותה של צרפת במלחמה נגד תאי הטרור במאלי שבאפריקה והאיומים בנקמה שבאו בעקבותיה.