אופרה ווינפרי טוענת: "נפלתי קורבן לגזענות בחנות בשוויץ"

האם מגישת הטלוויזיה הפופולרית ואחת מהנשים העשירות ביותר בעולם נפלה קורבן למקרה גזענות בשוויץ? אופרה ווינפרי טוענת כי במהלך ביקור בחנות תיקים ובגדים לנשים בציריך, המוכרת סירבה למכור לה תיק שהתעניינה בו בטענה ש"הוא יקר מדי עבורה"

נפלה קורבן לגזענות? ווינפרי (AP)

האם אופרה ווינפרי נפלה קורבן לגזענות בשוויץ? אחת ממגישות הטלוויזיה הפופולריות והמצליחות בארה"ב ואחת הנשים העשירות בעולם טלטלה היום את צופי תוכניתה לאחר שחשפה בפניהם סיפור מקומם במיוחד, שבו לטענתה נפלה למקרה של גזענות באירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעת ביקור בחנות לממכר תיקים ובגדים בעיר ציריך שבשוויץ, התעניינה ווינפרי בתיק יד ששוויו מוערך בכ-38 אלף דולרים. ווינפרי נכנסה לחנות וביקשה מהמוכרת לבחון את התיק היקר כדי לרכוש אותו. אלא שבמקום שהמוכרת תושיט לה אותו כמו לכל לקוחה "רגילה", היא ענתה: "אני חושבת שהוא יהיה יקר מדי בשבילך" - זאת ככל הנראה על רקע היותה של ווינפרי אישה שחורה.

ווינפרי, שסיפרה על המקרה בתוכנית הטלוויזיה שלה, טוענת שזהו מקרה מפורש של גזענות כיוון שמוכרת חשבה שלא יהיה לה די כסף לרכוש את התיק רק בגלל שהיא שחורה ומגיעה ממעמד נמוך לכאורה. למרבה האירוניה, המוכרת כלל לא ידעה שמי שעומדת מולה היא אחת הנשים העשירות בעולם, שהונה מוערך בכ-1.8 מיליארד דולר.

לטענתה של ווינפרי, המוכרת הציעה לה לבחון תיקים זולים יותר - ואילו היא בחרה לצאת מהחנות מבלי להתעמת עם המוכרת. "הגזענות עדיין קיימת בכל מקום בעולם, וזו בעיה קשה שחייבים לשים לה סוף - ולדעת איך להתמודד איתה", סיפרה לצופי התוכנית.

כלי התקשורת בשוויץ שראיינו את המוכרת לאחר התקרית סיפרו כי היא התנצלה והסבירה שהמקרה נבע רק בשל כך שלא זיהתה שמולה עמדה המגישה הפופולרית והעשירה.