צעירות מבריטניה הותקפו בחומצה בזנזיבר; חבריהן: "בגלל שהן יהודיות"

השתיים, קייטי גי וקירסטי טראפ, ערכו אתמול סיור באתר היסטורי בעיר הבירה סטון טאון ולפתע הותקפו על ידי שני אופנוענים שהשליכו חומצה לעברן. "זה פשוט מחריד ומעבר לכל דמיון", סיפר אביה של אחת מהן. השתיים שבו למולדתן

הצעירות לאחר התקיפה (רויטרס)

קייט גי וקירסטי טראפ, בנות 18 מלונדון, הותקפו אתמול (ה') על ידי חומצה שהושלכה לפניהן בעת טיול שערכו באי זנזיבר שברפובליקת טנזניה. בשל פציעותיהן, הן הוטסו בחזרה למולדתן כדי לקבל טיפול רפואי. אביה של אחת מהן: "זה פשוט מחריד"; חבריהן: "עשו את זה כי הן יהודיות". היום הן שבו לארצן להמשך טיפול בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הקשה התרחש בעת שהשתיים ביקרו באתר היסטורי בעיר הבירה סטון טאון שבאי, כשלפתע הושלכה לעבר פניהן חומצה על ידי שני חשודים רכובים על אופנוע - שנמלטו מהמקום. החומר הרעיל פגע לצעירות בעיניים, בחזה ובגב - והותיר כוויות משמעותיות.

אביה של אחת מהן סיפר ל"דיילי מייל" הבריטי על אופי הפציעה של בתו: "זה פשוט מחריד, זה מעבר לכל דמיון". חבריהן של גי וטראפ העלו את האפשרות שהצעירות נפלו קורבן למתקפה האכזרית "רק בגלל יהדותן".

אמה של קייט גי סיפרה לרשת "סקיי ניוז" כי בתה סובלת מכוויות חמורות "בכל פניה וגופה, זו מתקפה אכזרית מאין כמותה". תחילה נעצרו חמישה חשודים במעשה, אך לאחר זמן מה שוחררו שלושה מהם.