התרעות חמות לפיגוע נגד נציגות ארה"ב בפקיסטן

בכיר במחלקת המדינה האמריקנית אמר לרשת CNN כי משרד החוץ הורה לכל עובדי הנציגות בעיר לאהור שבפקיסטן לעזוב באופן מיידי בשל התרעות לפיגוע. במקביל, פורסמה אזהרת מסע לאזרחי ארה"ב מפני ביקור ושהייה במדינה

שיחות בין מנהיגי אל קאעידה יורטו (AP)

הכוננות הביטחונית בשגרירויות ארה"ב ברחבי אסיה, המזרח התיכון ואפריקה נמשכת, לאחר שמחלקת המדינה האמריקנית פינתה את כי כל עובדי הנציגות בעיר לאהור שבפקיסטן, כך מסר היום (ו') בכיר אמריקני לרשת CNN. על פי הדיווח, ישנו חשש ממשי מפני מתקפת טרור שתתרחש במדינה נגד דיפלומטים אמריקניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, פרסמה הבוקר מחלקת המדינה אזהרת מסע לאזרחי ארצות הברית מפני ביקור בפקיסטן בעקבות איומים ביטחוניים לאחר יירוט שיחות בין מנהיגי אל-קאעידה באזור. "ישנם איומים מדויקים מפני פעולות טרור שיבוצעו על ידי מספר קבוצות ברחבי פקיסטן", נמסר בהודעת האזהרה, "הפעולות מכוונות כנגד אזרחים אמריקניים השוהים במדינה".

על פי הדיווח, מחלקת המדינה החליטה להורות על עזיבה כללית של כל עובדי הנציגות בלאהור, מלבד עובדים במערך החירום וכן מספר עובדים חיוניים. לעת עתה הועברו הנציגים האמריקנים לאיסלאמבד, בירת פקיסטן. "הצלחנו ליירט מסרים של פעילי טרור שתכננו לבצע פעולה מהסוג הזה", טען בכיר במשרד החוץ האמריקני בהתייחסות למהלכים האחרונים.

"האיומים משמעותיים"

השבוע התייחס נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, לשורת האיומים על השגרירויות וטען כי הם אכן משמעותיים ומבוססים. בראיון לתכנית האירוח של ג'יי לנו, אמר אובמה כי "נקטנו בצעדי הזהירות המתבקשים". הנשיא הוסיף: "מדובר בתזכורת לכך שחרף ההתקדמות שעשינו, הקיצוניות האלימה עדיין נמצאת שם".

על רקע ההתרעות החמות לפיגועים, תקפו כלי טיס אמריקנים מספר חוליות של פעילי טרור בתימן במהלך השבועיים האחרונים. ביום רביעי האחרון תקף כלי טיס אמריקני בלתי מאויש חוליה של אל קאעידה בדרום תימן וחיסל לפחות שישה חמושים.