צפו: צלם ישראלי יצא לתעד את הדוב הלבן בקוטב הצפוני

סוף דוב? עמיר בלבן חזר מהקוטב הצפוני עם צילומים מרהיבים של דובים לבנים – טורפי העל של מדבר הקרח. "הדוב הוא חיית טרף אימתנית, כולם מפחדים ממנו בקוטב", מספר בלבן. כעת, בגלל ההתחממות הגלובלית ומיעוט הקרח בצפון, קיים חשש ממשי כי רבים מהדובים לא ישרדו את הקיץ הקרוב

איש החברה להגנת הטבע עמיר בלבן יצא למסע בקוטב הצפוני ושב משם עם תמונות מרהיבות של דובים לבנים, ומדבריות קרח אין סופיים. עם זאת, העולם הלבן הזה בסכנה ממשית, ולא ברור כמה מהדובים שנראים בתמונות ישרדו את הקיץ הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שטנו יומיים וחצי מסוואלברד, קבוצת איים בין נורווגיה לגרינלנד, עד לקו הקרח שם חי דוב הקוטב", סיפר בלבן על המפגש עם בעלי החיים. "הוא חיית טרף אימתנית במשקל 500 קילוגרמים שניזונה מכלבי ים. הוא מחפש אותם על הקרח, וכשצריך הוא מפצח את הקרחונים בעוצמה. כולם מפחדים ממנו בקוטב".

דוב הקוטב (עמיר בלבן)

בלבן הסביר כי הפחד מהדובים רק מתעצם בעקבות הסכנה שמרחפת מעל ראשם, ומעל האזור כולו: "לא מתקרבים יותר מ-100 או 50 מטרים מהדובים, ולא יורדים ליבשה מהספינה בלי ליווי חמוש. בגלל ההתחממות ומיעוט הקרח השנה בצפון יש דובי קרח שנשארים ללא מזון והם רעבים מאד על היבשה. חלקם לא ישרוד".