לידה במשקל כבד: האם זוהי התינוקת הגדולה בעולם?

לפנות בוקר, בעיר הספרדית לחופי הים התיכון, אישה בריטית ילדה בת במשקל מפתיע של 6.2 ק"ג והיא אפילו לא הייתה צריכה אפידורל. התקשורת הבריטית מהרה לדווח על התינוק שנולד במשקל הגבוהה בעולם , אבל מצאנו כמה דיווחים שמציבים סימן שאלה על התואר

בלי אפידורל: מקסין מרין, תושבת בריטניה, קבעה שיא עולם חדש, לאחר שילדה את בתה, מריה, שהגיחה לאוויר העולם במשקל מפתיע במיוחד - 6.2 ק"ג. משקלה של התינוקת כפול ממשקלו של תינוק ממוצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלידה הייחודית התרחשה בשעה 04:43 (ה') בעיר הספרדית דניה שלחופי הים התיכון. רופאיה של מרין נדהמו מכך שהאם הכורעת ללדת כלל לא ביקשה לקבל זריקת אפידורל לשיכוך כאבים - אלא ילדה מיד וללא סיבוכים. בתום ההליך, הוגדר מצבה של מרין "מצוין".

"לא היה לי מושג כמה היא גדולה"

בשבוע ה-41 להריונה סיפרה מרין כי היא נושאת ברחמה "תינוק גדול", אבל כפי הנראה, לא היה לה מושג עד כמה . העיתון הספרדי "אל-מונדו" דיווח כי גם שלושת ילדיה הקודמים נולדו במשקל גובה של למעלה מארבעה ק"ג כל אחד.

הרופא המיילד, ד"ר חוויאר ריאס, סיפר לעיתון: "40 שנה אני מיילד ולא ראיתי תינוק כל כך גדול שנולד בלידה ללא סיבוכים".

אבל האם זו באמת התינוקת הגדולה בעולם? על פי חלק מהדיווחים, לפני חצי שנה ילדה אישה בקליפורניה תינוק במשקל של יותר משישה ק"ג. אבל אז, על פי דיווח ברשת CBS - היה זה בניתוח קיסרי. בספר השיאים של גינס משנת 1897 מוזכר תינוק שנולד בקנדה במשקל 10.77 ק"ג- אך זה מת שעות אחרי שנולד.

בסוף חודש יולי השנה נולדה ג'סלין, תינוקת גרמנייה חמודה, שעצרה את המאזניים בבית החולים בלייפציג על לא פחות מ-6.010 ק"ג .

התינוקת נולדה לאם שלא אובחנה כחולת סוכרת, אולם הרופאים טוענים כי ככל הנראה מדובר בסוכרת סמויה, שכן מקרים שבהם תינוק תופח ברחם לממדים כאלו ברחם של אישה בריאה כמעט לא קורים. לתינוקת ולאם שלום, אולם בשל משקלה העצום, ג'סלין הקטנה אושפזה ביחידת הטיפול הנמרץ לתינוקות (יחד עם פגים ששוקלים פחות משישית ממנה), לצורך השגחה.