דיווח: השגרירות נסגרה כי אחד הפעילים ב"שיחת הטרור" היה מסיני

בין 20 מנהיגי ואנשי "אל קעידה" שניהלו את שיחת הוועידה שחשפה ארה"ב - מוקם גם פעיל אחד בחצי האי סיני. זו, לפי דיווח באתר "דיילי ביסט" הסיבה לסגירת שגרירות ארה"ב בתל אביב השבוע, ליום אחד. "זה היה כמו פגישה בגיהנום", תיאר איש מודיעין

שגרירות ארה"ב בתל אביב. ארכיון (AP)

אתר החדשות האמריקני "דיילי ביסט" חושף הערב פרטים נוספים על שיחת מנהיגי אל-קעידה שיורטה על ידי סוכנויות הביון האמריקניות והביאה לסגירת 22 שגרירויות ארה"ב במדינות שונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפיייסבוק

גם שגרירות ארה"ב בתל אביב נסגרה השבוע עקב המסר המאיים שנקלט, ליום אחד. הערב נחשף כי השיחה שנקלטה הייתה למעשה "שיחת ועידה" בין 20 בכירים בארגון הטרור ברחבי העולם: ראש הארגון ומחליפו של בן לאדן - איימן אל זוואהירי, ראש הארגון בתימן נאסר אל-ווהאיישי, ונציגים מארגוני טרור בניגריה, פקיסטן, עירק ואזור אוזבקיסטן. כמו כן - לפי הדיווח, אחד הפעילים עמו שוחחו הבכירים היה באזור סיני.

זו, לפי האתר, הייתה הסיבה לסגירת השגרירות בתל אביב. מקור במודיעין האמריקני אמר כי "הם הוכיחו שהם יכולים לשגר טילים על אילת. זה לא מחוץ לטווח היכולות שלהם לשגר גם לתל אביב".

איימן אל זוואהירי. "ראש הנחש" (חדשות 2)

"שיחת הטרור" הזו סיפקה לקהיליית המודיעין של ארה"ב הצצה נדירה לפעילותו של ארגון אל קעידה שלאחר מותו של בן לאדן. השיחה נקלטה בעקבות תקשורת מוקדמת יותר בין אל-זוואהירי לאל-ווהאיישי, שנמסרה דרך צד שלישי. מנהיגי הארגון סברו ככל הנראה כי שיחות הוועידה מאובטחות, אך המודיעין האמריקני הצליח לדלות מהן פרטים ולהאזין.

"זה כמו פגישת לגיון בגיהנום", תיאר בכיר אמריקני ל"דיילי ביסט".