לאחר הענקת המקלט למדליף: אובמה ביטל פגישה עם פוטין

שבוע אחרי שרוסיה אישרה את בקשת המקלט המדיני למדליף אדוארד סנואודן, הודיע היום הבית הלבן על ביטול פגישה שהייתה אמורה להתקיים בחודש הבא בין הנשיא אובמה למקבילו פוטין. בריאיון שהעניק הלילה הנשיא האמריקני לג'יי לנו אמר: "אני מאוכזב מרוסיה, הם מועדים לעיתים למנטליות של המלחמה הקרה"

המשבר בין הבית הלבן לקרמלין מחריף: נשיא ארצות הברית ברק אובמה הודיע על ביטול פגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ככל הנראה בעקבות החלטת רוסיה להעניק מקלט מדיני למדליף האמריקני אדוארד סנואודן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפיייסבוק

פגישת שתי המעצמות הייתה אמורה להתקיים בחודש הבא במוסקבה, במקביל לפסגת ה-G-20 שצפויה להתארח במדינה. גורם רשמי בממשל האמריקני אישר כי הנשיא ישתתף בוועידה כמתוכנן, אך לא יקיים פגישה אישית עם מקבילו הרוסי.

הנשיא אובמה התארח הלילה (ד') בתכניתו של ג'יי לנו ברשת NBC האמריקנית, שם התייחס בין השאר למתיחות בין המדינות: "אני מאוכזב מרוסיה. ישנם זמנים בהם רוסיה מועדת למנטליות של המלחמה הקרה", טען אובמה בריאיון.

"כל מה שאני אומר לנשיא פוטין הוא שהדברים הללו שייכים לעבר ושכעת עלינו לחשוב על העתיד", המשיך ואמר נשיא ארה"ב. "אין שום סיבה שלא נוכל לשתף פעולה באופן יעיל יותר מכפי שהדבר מתרחש כעת".

בשבוע שחלף מאז אישרה רוסיה את בקשת המקלט של המדליף סנואודן, הבית הלבן הביע מספר פעמים את אכזבתו בעקבות החלטת הקרמלין להעניק מקלט מדיני לאיש ה-CIA לשעבר - זאת במקום להסגיר אותו לארצות הברית, שם היה ביקשו להעמידו לדין בעקבות הדלפת תכנית הציתותים הממשלתית.