דיווח: המחבל תיעד את הפיגוע במרכול בפריז

רשת CNN מדווחת מפי גורם מודיעין אמריקני כי אמדי קוליבאלי, שרצח ארבעה בני אדם במרכול היהודי בפריז, תיעד שבע דקות מתוך המתקפה הרצחנית שלו. את הסרטון, ובו תועד גם רצח שלושה מבני הערובה, שלח קוליבאלי בדואר האלקטרוני לנמען לא ידוע. כעת חוששים בצרפת כי התיעוד יועלה לרשת

תיעד את הפיגוע. אמדי קוליבאלי (vocativ)

המחבל אמדי קוליבאלי, שרצח ארבעה בני אדם במרכול היהודי בפריז בתחילת החודש, תיעד את המתקפה הרצחנית במצלמת וידאו - כך מדווחת היום (שבת) רשת CNN מפי גורם מודיעין אמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, במהלך התבצרותו ב"היפר כשר" צילם קוליבאלי במשך כשבע דקות באמצעות מצלמת "גו פרו" שנשא עמו. בין היתר, כך טוען מגזין צרפתי, תיעד המחבל את רצח שלושה מבין ארבעת הנרצחים בפיגוע.

ארבעה נרצחו ב"היפר כשר"

גורם המקורב לחקירה אמר כי המחבל השתמש במחשב שנמצא במרכול כדי לשלוח עותק של הסרטון בדואר האלקטרוני. "ישנה סבירות גבוהה שהווידאו הועבר לנמען מסוים ולא לאמצעי התקשורת", אמר אחד החוקרים. הוא אף הביע חשש מהאפשרות שבעתיד יצוץ הסרטון ברשת.

מעדויותיהם של מספר ניצולים מהטבח עולה כי תחילה ניסה קוליבאלי להתחבר לאינטרנט באמצעות מחשב אישי שנשא עמו, אך נכשל. לאחר מכן פנה למחשב שהיה במקום והכריח את אחד מבני הערובה לסייע לו לחבר את כרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב ולהוריד את הסרטון.

תיעוד ממצלמת אבטחה במרכול

אזרחות כבוד למוסלמי שהציל יהודים

לפני עשרה ימים העניק ראש ממשלת צרפת אזרחות ללאסאנה באת'ילי (24) - מהגר ממאלי שסייע להסתיר בני ערובה במקרר במרכול ובכך הציל את חייהם. "אנחנו מקבלים בברכה אזרחים שמבטאים את הרצון לאמץ את הערכים של צרפת", אמר שר הפנים ברנאר קזנוב באירוע.

"גאה מאוד ונרגש" (AP)

באת'ילי מילט חמישה מלקוחות המרכול לקומת המרתף והראה להם את הדלת לחדר הקירור הסגור, שם המחבל שרצח ארבעה בני אדם לא הבחין בהם. אחרי שעות של חרדה הם שוחררו ללא פגע, ומיהרו לספר על העובד, מוסלמי מאפריקה, שהציל את חייהם מהטרוריסט.

"אני גאה מאוד ונרגש, אני רוצה להודות לאלה שתמיד סמכו עליי ושתמכו בי", אמר כשניכר על פניו שהוא מתרגש. "אני חושב על ההורים שלי, על המשפחה שלי בצרפת ובמאלי, בעולם כולו. אני רוצה להודות גם לחברים שלי". זולת האזרחות, הוא קיבל אות כבוד על מעשיו יחד עם ספר בנושא אזרחות ומכתב אישי מנשיא צרפת פרנסואה הולנד.

בפיגוע במרכול היהודי נרצחו פרנסואה מישל סעדה (60), פיליפ ברהם (45), יוהן כהן (20) ויואב אטב (21). גופותיהם של הארבעה הוטסו לאחר מותם לישראל והם נקברו בירושלים.