6 פעילים באל קאעידה חוסלו בתימן

בתקיפה חמישית מסוגה בתוך פחות משבועיים, חיסל כלי טיס אמריקני בלתי מאויש חוליה של אל קאעידה בדרום תימן. מהדיווח עולה כי לפחות שישה טילים נורו לעבר שני כלי רכב. הלילה התייחס נשיא ארה"ב אובמה להחלטת ארה"ב לסגור שגרירויות שלה במזרח התיכון ובצפון אפריקה והבהיר: האיומים משמעותיים"

על רקע ההתרעות החמות לפיגועים נגד מטרות אמריקניות במזרח התיכון, תקף היום (ד') כלי טיס אמריקני בלתי מאויש חוליה של אל קאעידה בדרום תימן וחיסל לפחות שישה חמושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפיייסבוק

על פי הדיווחים, כלי הטיס האמריקני שיגר שישה טילים לעבר שני כלי רכב שנעו סמוך לעיר אטאק בדרום המדינה. כלי הרכב נהרסו כליל ולתושבים שהגיעו למקום לא נותר אלא לפנות את גופות ההרוגים.

מדובר במתקפה האמריקנית החמישית מסוגה בתוך פחות משבועיים. מאז סוף חודש יולי נהרגו לפחות 20 חמושים בתקיפות דומות בתימן - ארבעה מהם מהארגון אנסאר אל-שריעה, שנחשב לזרוע קיצונית במיוחד של אל קאעידה הפועלת בתימן.

אובמה: "האיומים משמעותיים"

"האיומים משמעותיים". אובמה בתכנית הלילה (רויטרס)
אתמול סגרו ארצות הברית ובריטניה את השגרירויות שלהן בתימן, בעקבות חשש ממתקפת טרור. וושינגטון אף קראה לכל אזרחיה לצאת מתימן באופן מיידי. "בתגובה לבקשת מחלקת המדינה, חיל האוויר הטיס צוות מהעיר צנעא, כחלק מהפחתת כוח החירום", אמר דובר הפנטגון ג'ורג' ליטל. "מחלקת ההגנה של ארצות הברית ממשיכה להחזיק צוות בתימן, על מנת לסייע למחלקת המדינה ולפקח על המצב הביטחוני".

הלילה התייחס הנשיא האמריקני ברק אובמה לסדרת האיומים שהובילה לסגירת השגרירויות האמריקניות במזרח התיכון ובאפריקה והבהיר כי הם היו משמעותיים ומבוססים. "נקטנו בצעדי הזהירות המתבקשים", הסביר אובמה.

אובמה, שלקח הפסקה מסדר יומו הצפוף והתראיין לתכנית האירוח של ג'יי לנו ברשת NBC האמריקנית, לא התייחס לדיווח לפיו מסר שהועבר בין מנהיגי אל קאעידה ובו איום לתקיפה בשגרירות בתימן - הוא זה שהוביל למהלך. יחד עם זאת, הבהיר כי האיומים היו משמעותיים מספיק כדי שיינקטו צעדי זהירות. "מדובר בתזכורת לכך שחרף ההתקדמות שעשינו, הקיצוניות האלימה עדיין נמצאת שם", הסביר הנשיא.