אובמה: "האיומים על השגרירויות היו משמעותייים"

הנשיא האמריקני התייחס לשורת האיומים שהביאו להחלטה על סגירת הנציגויות האמריקניות במזרח התיכון ובאפריקה והבהיר כי הם היו משמעותיים וחייבו נקיטת צעדי זהירות. בריאיון ברשת NBC דיבר אובמה גם על היחסים המתוחים עם רוסיה על רקע פרשת סנואודן ואמר כי "לעתים היא פועלת במנטליות של המלחמה הקרה"

"האיומים היו משמעותיים", אובמה (רויטרס)

הנשיא האמריקני ברק אובמה התייחס לסדרת האיומים שהובילה לסגירת השגרירויות האמריקניות במזרח התיכון ובאפריקה והבהיר כי הם היו משמעותיים ומבוססים. "נקטנו בצעדי הזהירות המתבקשים", הסביר אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפיייסבוק

אובמה, שלקח הפסקה מסדר יומו הצפוף והתראיין לתכנית האירוח של ג'יי לנו ברשת NBC האמריקנית, לא התייחס לדיווח לפיו מסר שהועבר בין מנהיגי אל קאעידה ובו איום לתקיפה בשגרירות בתימן - הוא זה שהוביל למהלך. יחד עם זאת, הבהיר כי האיומים היו משמעותיים מספיק כדי שיינקטו צעדי זהירות. "מדובר בתזכורת לכך שחרף ההתקדמות שעשינו, הקיצוניות האלימה עדיין נמצאת שם", הסביר הנשיא.

כשנשאל אם לתכנית המעקבים השנויה במחלוקת של סוכנות הביון NSA יש קשר באספקת המידע המודיעיני, ענה הנשיא כי התכנית היתה הכרחית לפעילות המתמשכת נגד הטרור. "אין לנו תכנית ריגול מקומית", הוא אמר. "מה יש לנו כמה זה כמה מנגנונים שבאמצעותם אנו יכולים לעקוב אחר מספר טלפון או כתובת דואר אלקטרוני שאנו יודעים שהם קשורים לגורם מאיים", הסביר.

"מנטליות של המלחמה הקרה", אובמה ופוטין (AP)

"רוסיה מועדת למנטליות של מלחמה קרה"

במהלך הריאיון אישר אובמה כי הוא עתיד לבקר ברוסיה במסגרת פסגת ה- G-20 שצפויה להתקיים במדינה, זאת על רקע המתיחות ביחסים שבין המדינות בשל הענקת המקלט המדיני למדליף תכנית ההאזנות, אדוארד סנואודן. "אני מאוכזב מרוסיה", אמר אובמה שלא התייחס לאפשרות שייפגש בנפרד עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

"ישנם זמנים בהם רוסיה מועדת למנטליות של המלחמה הקרה", טען אובמה במהלך הריאיון. "כל שאני אומר לנשיא פוטין הוא שהדברים שייכים לעבר ושכעת עלינו לחשוב על העתיד. אין שום סיבה שלא נוכל לשתף פעולה באופן יעיל יותר מכפי שהדבר מתרחש כעת", אמר אובמה.