"רק ה-DNA של ניסמן נמצא על האקדח"

המידע שמסרה החוקרת הראשית מטעם ממשלת ארגנטינה מחזק לכאורה את ההערכה כי התובע אלברטו ניסמן התאבד ולא נרצח. מוקדם יותר השבוע הפנו גורמים בממשלת ארגנטינה אצבע מאשימה כלפי עוזרו לשעבר של ניסמן

החקירה חזרה לנקודת ההתחלה. ניסמן| ארכיון (רויטרס)

התקדמות בחקירה או ניסיון טיוח? החוקרת הראשית בפרשת מותו של התובע הארגנטינאי אלברטו ניסמן אמרה הלילה (שבת) כי לא נמצאו שרידי DNA נוספים על האקדח ממנו נורה למוות מלבד השרידים שלו. התובעת הדגישה כי שרידי ה-DNA של ניסמן נמצאו גם על בגדים ועל הקליעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר השבוע הפנו בממשלת ארגנטינה אצבע מאשימה כלפי עוזרו לשעבר של אלברטו ניסמן, שלדבריהם חשוד במעורבות ברציחתו. על פי הרשויות שחוקרות את המקרה, עוזרו האישי של ניסמן, דייגו לאגומארסינו בן ה-35 היה סוכן מודיעין ששותף לקנוניית הסוכנים שסרחו, שהואשמו בגרימת מותו של ניסמן זמן קצר לפני שהיה אמור להעיד נגד הנשיאה קירשנר.

התובע נשא אקדח כי "איבד אמון" במשטרה

הפגנות בארגנטינה לאחר מותו של ניסמן (AP)
לאגומארסינו עבד ביחידת החקירה של התובע כיועץ טכנולוגי. והחוקרים כי לאגומארסינו השאיל לניסמן את אקדח הברטה שהוביל למותו. העוזר שהפך לחשוד, אמר במסיבת עיתונאים שנשא ברביעי כי הוא "מתחרט" על מסירת האקדח לניסמן. לדבריו, התובע ביקש ממנו את הנשק כי הוא "איבד אמון" באנשי המשטרה שהוצבו לשמור עליו לקראת עדותו נגד הנשיאה.

הפרשה מסעירה את ארגנטינה בצל תיאוריות הקונספירציה על מעורבות הממשל ברצח התובע. 10 חודשים לפני הבחירות, בהן פרננדז מנועה מלהשתתף, הסקרים מראים כי רוב הארגנטינאים מאמינים שלא יידעו לעולם מי אחראי למותו של ניסמן - שחקר את הקשר בין ארגנטינה לאירן סביב הפיגוע במרכז היהודי בבואנוס איירס ב-1994.

על פי ההערכות, הרצח קשור לטלטלה האחרונה בסוכנות המודיעין הארגנטינאית - בחודש דצמבר האחרון הוחלף ראש הסוכנות, ופוטרו מספר סוכנים שהיו מעורבים בחקירה אותה הוביל ניסמן. "כשהוא היה בחיים הם היו צריכים אותו כדי להציג את האישומים נגד הנשיאה", אמר בסוף השבוע שעבר מזכירה האישי של הנשיאה, אניבל פרננדז. "לאחר מכן, בלי צל של ספק, היה יעיל עבורם שהוא ימות".