ישראלים הבעירו אש בפארק בצ'ילה - וגורשו

שני תרמילאים ישראלים בשנות ה- 20 לחייהם נעצרו על ידי פקחי שמורת הטבע "טורס דל פיינה" לאחר שהבעירו אש בתוך פחית טונה, למרות שבמקום מוצבים שלטים, גם בשפה העברית, המציינים כי אסור להדליק אש בשטח השמורה. זוהי אינה הפעם הראשונה שתיירים מישראל נתפסים כשהם מבעירים אש בניגוד להוראות

שריפה בפארק הלאומי בצ'ילה| ארכיון (רויטרס)

עוברים על החוקים: שני תרמילאים ישראלים גורשו משמורת הטבע "טורס דל פיינה" שבצ'ילה, לאחר שנתפסו על ידי סיירי המקום, כשהם מדליקים אש בשטח השמורה, וזאת בניגוד להוראות, הכתובות גם בשפה העברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים בני 23 ו- 24 נתפסו על ידי פקח שסייר במקום, לאחר שהבעירו אש בתוך קופסא טונה. התרמילאים נעצרו על ידי המשטרה, והובאו בפני בתי המשפט בעיר פוארטו נטאלס, הקרובה לפארק הלאומי.

המפקח הראשי של הפארק הלאומי טורס דל פיינה, פדריקו צ'אנליטנר אמר לאתר האינטרנט הצ'יליאני "אהורה קלאפטה", כי הליך הגירוש ייעשה בכל פעם שיש הפרה של התחייבויות המבקרים, המאיימת על בטיחות הפארק או בריאותם של התיירים. עוד הוסיף כי התרמילאים הישראלים אינם יכולים לטעון כי לא ידעו מאחר ובשמורה מוצבים גם שלטים בעברית.

זה לא המקרה הראשון בו מגורשים תרמילאים ישראלים מהפארק הצ'יליאני. לפני כארבע שנים, נעצר רותם זינגר בן ה- 23 לאחר שאש שהצית יצאה מכלל שליטה וכילתה 17 אלף דונם של חורש. מאז נעצרו, קרוב ל- 20 תיירים מישראל באשמת הפרת החוק האוסר על הדלקת אש בשטח השמורה.