חשש שיא ממתקפת טרור: ארה"ב סגרה שגרירויות ומוציאה את אזרחיה מתימן

אחרי יירוט המסרים בין בכירי אל קאעידה וחיסול חולייה במדינה, האמריקנים לא לוקחים סיכונים. מחלקת המדינה קוראת לאזרחיה לעזוב את המדינה לאלתר ומחזירה עובדי שגרירות. נציגויות נוספות נסגרו

בדיקות ביטחוניות בתימן (רויטרס)

החשש ממתקפת טרור של אל קאעידה נגד מטרה מערבית מגיע לשיא: ארה"ב קראה לאזרחיה לצאת באופן מיידי מתימן וסגרה שגרירויות במדינות שונות. במקביל, גם בריטניה הודיעה על סגירת השגרירות בתימן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפנטגון מסר כי חיל האוויר האמריקני הטיס היום (ג') מספר עובדים מהעיר צנעא. "בתגובה לבקשת מחלקת המדינה, חיל האוויר הטיס הבוקר צוות מהעיר צנעא, כחלק מהפחתת צוות החירום", אמר דובר הפנטגון ג'ורג' ליטל. "מחלקת ההגנה של ארצות הברית ממשיכה להחזיק צוות בתימן, על מנת לסייע למחלקת המדינה ולפקח על המצב הביטחוני".

באזהרת המסע שפרסמה מחלקת המדינה האמריקנית נקראים אזרחי ארה"ב לעזוב לאלתר את תימן לאור איום במתקפת טרור. על פי הודעת מחלקת המדינה האמריקנית, אנשי שגרירות שאינם חיוניים הונחו גם הם לעזוב את המדינה.

על פי דיווח ב-CNN לרשויות בארה"ב הגיע מידע לפיו פעילים באל קאעידה בחצי האי ערב נמצאים בשלבים סופיים של תכנון מתקפת טרור שפרטיה אינם ברורים. טביעות האצבע מובילות לפעילי הארגון שנמלטו מבתי כלא בפקיסטן, עירק ולוב.

חיסול מהאוויר

מוקדם יותר הבוקר חוסלו לפחות ארבעה פעילי אל קאעידה באמצעות מטוס ללא טייס אמריקני בתימן. מקור מקומי סיפר כי המל"ט ירה טילים לעבר כלי הרכב שבו נסעו ארבעת הפעילים "והפך אותו לכדור אש". לדבריו, כולם נהרגו במקום. בין ההרוגים היה אחד המבוקשים ברשימת פעילי אל-קאעידה שפרסמו הרשויות בתימן.

הרשימה שפורסמה אתמול כללה 25 מבוקשים מארגון אל-קאעידה, החשודים בתכנון מתקפות טרור בעיר הבירה צנעא, ואתרים נוספים ברחבי המדינה. הרשימה פורסמה לאחר שוושינגטון הורתה על סגירתן של 20 נציגויות אמריקניות במזרח התיכון בתחילת השבוע בשל אזהרות על מתקפה עתידית.

אמש דיווח "הניו יורק טיימס" כי המסרים שיורטו על ידי ארה"ב והביאו לכוננות במזרח התיכון היו ממנהיג אל-קאעידה איימן א-זוואהירי שהורה למנהיג הארגון בתימן נאסר אל-ווהישי להוציא אל הפועל מתקפת טרור ביום ראשון האחרון.

למרות זאת, גורמים אמריקנים רשמיים מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי "השיחה של מנהיג אל קאעידה היא רק מרכיב אחד במאגר רחב יותר של מידע מודיעני, שכולו יצר את התרעת הטרור במספר שגרירויות ארצות הברית במזרח התיכון ובאפריקה".