יש לכם מידע על התכשיטים הגנובים? תזכו בפרס של מיליון יורו

תאגיד הביטוח לוידס מציע יותר מ-1.3 מיליון דולר לאדם הראשון שיספק מידע שיוביל להחזרתם של היהלומים והתכשיטים שנגנבו מבית המלון בקאן. בין התכשיטים שנשדדו - יהלומים בשווי 40 מיליון אירו מהאוסף היוקרתי של איש העסקים לב לבייב

פריטים בשווי 136 מיליון. אילוסטרציה (רויטרס)

מיליונים למוצא הישר: חברת הביטוח לוידס בלונדון מציעה יותר מ-1.3 מיליון דולר - למי שימסור מידע שיוביל להשבתם של התכשיטים והיהלומים שנשדדו מהאוסף היוקרתי שהוצג במלון קרלטון בקאן שבצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פרס של יותר ממיליון יורו מוצע לאדם הראשון שיספק מידע שיוביל להשבתה של הסחורה", נאמר בהודעה שפרסמה חברת הביטוח בלונדון. מי שלפי החשד עומדת מאחורי השוד, שנחשב לאחד הגדולים בהיסטוריה, היא כנופיית "הפנתרים הורודים". מדובר ברשת מסועפת של כ-200 שודדים מהבלקן, שעשו הסבה לאחר המלחמות ביוגוסלביה לשעבר.

מהחקירה עד כה עלה כי השוד התבצע כאשר פורץ נכנס למלון דרך דלת צדדית, מבלי לשבור אותה, היישר לתערוכה הזמנית במלון, בה הוצגו יהלומיו של המיליארדר הישראלי - לב לבייב.

השודד, שהיה חמוש באקדח, איים על שלושה אנשי אבטחה, שני זבנים ומנהל הגלריה, לפני שניקה את המדפים למזוודה שהביא איתו. הוא עזב את המלון עם 72 פריטים בשווי של 136 מיליון דולר, בהם טבעות, עגילים, ענקים וצמידים, וחלק מהפריטים נפלו לו כשניסה לברוח. השודד עזב דרך דלת אחרת, ולא דרך זו שדרכה נכנס, הוא קפץ לגובה של מטר וברח לרחוב צדדי.