שגרירויות ארה"ב יישארו סגורות גם במשך השבוע

ארה"ב החליטה להאריך עד יום ראשון את סגירת 22 השגרירויות שלה ברחבי המזרח התיכון ומדינות צפון אפריקה - זאת בעקבות איומים מצד ארגון אל קעידה העולמי. עם זאת, השגרירות בת"א תיפתח ותפעל כרגיל. סנאטור אמריקני: "האיומים מזכירים את הנוהל שהתבצע בדיוק לפני פיגועי הטרור ב-11 בספטמבר"

שגרירות ארה"ב בקאבול. ארכיון (רויטרס)

האיום טרם הוסר, השגרירויות יישארו סגורות: ארה"ב החליטה להשאיר סגורות חלק מהשגרירויות שלה במזרח התיכון ובצפון אפריקה עד ליום ראשון - זאת בעקבות איומים מצד ארגון אל קעידה העולמי לבצע פיגוע באחת או יותר מהנציגויות הללו - כך הודיעה מחלקת המדינה האמריקנית. על פי הדיווח, מדובר בנקיטת זהירות בלבד, ולא באיום מיידי ומוחשי. עם זאת, השגרירות האמריקנית בתל אביב תיפתח הבוקר ותפעל כסדרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה אף נמסר כי השגרירויות באפגניסטן, עיראק ואלג'יריה, שנסגרו ביום ראשון, צפויים להיפתח כבר היום, אך השגרירויות שנסגרו בשאר המדינות יישארו סגורות עד יום ראשון. "האיומים שגרמו לסגירת יותר מ-20 שגרירויות ברחבי העולם בסוף השבוע מזכירה את הנוהל שהתבצע ממש לפני פיגועי הטרור במגדלי התאומים ב-11 בספטמבר 2001", אמר הסנאטור האמריקני הבכיר לענייני מודיעין סקסבי צ'אמבליס.

"הדבר היחיד שאנו יכולים לומר זה שמדובר בכמות גבוהה מהרגיל של פטפוט שם בחוץ", אמר צ'אמבליס, חבר בוועדת המודיעין של הסנאט. "זה מזכיר בדיוק את מה שקרה לפני ה-11 בספטמבר, ואני לא ראיתי איום כה רציני בשנים האחרונות", הוסיף.

"האיום הנוכחי הגיע לרמה חדשה"

גם הסנאטור ריצ'ארד דורבין מהמפלגה הדמוקרטית התייחס לאיום על השגרירויות האמריקניות מסביב לעולם, ואמר כי "האיום הנוכחי הגיע לרמה חדשה. בתדרוך עם סגן הנשיא ביידן בסוף השבוע, הממשל הצביע על 25 שגרירויות מעבר לים שפגיעות במיוחד לאירועי טרור", אמר.

אמצעי הזהירות בהם נוקטת ארצות הברית מציגים את הלקח שלמדה לאחר ההתקפה על השגרירות האמריקנית בבנגאזי שבלוב לפני פחות משנה. אז פתחו טרוריסטים  במצור על מתחם השגרירות והרגו 4 אמריקנים, שאחד מהם היה השגריר האמריקני כריסטופר סטיבנס.