ארצות הברית: מיט רומני לא ירוץ לנשיאות 2016

לאחר שב-2012 הפסיד את המרוץ בשל תדמיתו המנותקת, החליט הפוליטיקאי הרפובליקני שלא להתמודד. "החלטתי לתת הזדמנות למנהיגים רפובליקנים אחרים"

לא ירוץ לנשיאות. רומני (AP)

הפוליטיקאי האמריקני מיט רומני הודיע הערב (שישי) על החלטתו שלא לרוץ לנשיאות 2016 מטעם המפלגה הרפובליקנית. במסיבת עיתונאים הודיע מושל מסצ'וסטס לשעבר כי "לאחר שהשקעתי מחשבה רבה בעניין, החלטתי לתת למנהיגים אחרים במפלגה את ההזדמנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך השבועות האחרונים שקל רומני את ההחלטה, לאחר ההפסד מול הנשיא ברק אובמה ב-2012. חלק מהמשקיעים הפוטנציאלים בקמפיין שלו נטו לתמוך במועמדים אחרים, כמו מושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש, נוכח ניסיון העבר.

ביום רביעי נשא נאום באוניברסיטה במיסיסיפי ובו הדגיש את הצורך להתמודד עם בעיית העוני במדינה. זאת, כדי לתקן את טעותו מהמרוץ הקודם, אותו הפסיד ככל הנראה בשל התדמית שלו כאיש עשיר ומנותק. רבים מתומכיו של רומני, גם אם מסיכימים עם עמדותיו, לא רואים כיצד יעלה בידיו לנצח את המרוץ הנוכחי.

הנשיא אובמה, ארכיון (AP)

"מה ישתנה בפעם הזו? אני עדיין ממתינה לתשובה בעניין זה", אמרה אחת ממגייסות התרומות של רומני מוקדם יותר החודש. הסרת המועמדות הפעם ככל הנראה מסמנת את סיום המאמצים של רומני להתמנות לנשיא ארצות הברית.