"גורמים באירן חטפו אזרח בריטי מדובאי"

אזרח בריטי יליד אירן, שהיה חבר ילדות של בנו של הנשיא לשעבר רפסנג'ני, נעלם באיחוד האמירויות וגורמים בלונדון חוששים שהוא נחטף לאירן. אשתו טוענת כי בשנות ה-90 הוא הוחזק בבידוד במשך חצי שנה באירן, ולאחר מכן נמלט לבריטניה וביקש אזרחות. בשנים האחרונות הזוג מתגורר בדובאי, במשרד החוץ בלונדון סירבו להגיב

נחטף בדובאי? אילוסטרציה (רויטרס)

הממשלה הבריטית חושדת כי אזרח שנעלם בדובאי בחודש יוני נחטף לאירן, כך מסרו היום (ש') מקורות בממשל בלונדון. אשתו של, עבאס יזדי, אזרח בריטי ממוצא אירני דיווחה עליו כנעדר בסוף יוני. כמה ימים לאחר מכן היא אמרה לאתר חדשות בדובאי כי הוא נחטף על ידי גורמי מודיעין באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מאמינים כי גורמים באירן אחראים להיעלמות של מר יזדי ואנו לוקחים את הדיווחים הללו ברצינות", מסר גורם בריטי לסוכנות הידיעות רויטרס שהוסיף כי הם דואגים לשלומו. משרד החוץ הבריטי ציין כי הוא נמצא בקשר עם הרשויות בדובאי ובאירן בקשר למקרה, וכי הם מספקים סיוע קונוסולארי למשפחתו שעדיין נמצאת באיחוד האמירויות.

שר החוץ הבריטי ויליאם הייג העלה את נושא האזרח הנעדר בפגישה עם שר החוץ האירני עלי אכבר סלחי במהלך שיחת טלפון שקיימו השבוע. בריטניה היא אחת המדינות שלוקחות חלק במשא ומתן עם אירן על התכנית הגרעינית שלה, שיחות שלא הובילו לתוצאות מעשיות עד כה. בסוף 2011 בריטניה סגרה את השגרירות בטהרן, ואירן סגרה בתגובה את השגרירות בלונדון.

יזדי, בן 44, עובד כמשקיע וסוחר והוא גם חבר ילדות של בנו של נשיא אירן לשעבר האשמי רפסנג'ני. אשתו אמרה כי בעלה נעצר באירן ב-1993 והוחזק במתקן מבודד במשך שישה חודשים. לאחר מכן הוא הגיע לבריטניה שם ביקש אזרחות בריטית, ולפני עשור הזוג היגר לדובאי. במשרד החוץ בלונדון סירבו להגיב לדיווח או לספק מידע על עברו של יזדי.