האינטרפול מזהיר: מאות אסירים הקשורים לאל-קאעידה ברחו מבתי הכלא

בהתרעה כלל עולמית שהוציא ארגון השיטור הבינלאומי נטען כי מאות אסירים הקשורים למעשי טרור נמלטו מבתי כלא בעירק, תימן, פקיסטן ולוב במהלך החודש האחרון. החשד: ארגון אל-קאעידה עומד מאחורי הבריחה. האזהרה באה על רקע החלטת ארה"ב, בריטניה ולאחרונה גם צרפת לסגור שגרירויותיהן במספר מדינות במזרח התיכון

האינטרפול: "חשש שמאות אסירים ברחו מהכלא (חדשות 2)

ארגון השיטור הבינלאומי, האינטרפול, פרסם בשעות אחר הצהריים (ש') התרעה הנוגעת להימלטותם של מאות אסירים, הקשורים לארגון הטרור אל-קאעידה, מבתי כלא במזרח התיכון. ההודעה באה על רקע החלטתן של ארה"ב בריטניה וצרפת על סגירת השגרירויות במזרח התיכון מחשש למתקפות טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההתרעה העולמית שהופצה על ידי האינטרפול, מדובר במאות אסירים מלוב, פקיסטן ותימן שנמלטו במהלך החודש האחרון. סוכנות הידיעות AP דיווחה, כי קיים חשש כבד שארגון אל-קאעידה היה מעורב בבריחתם של האסירים.

עוד דווח כי התרעת ארגון השיטור הבינלאומי הופצה בקרב 190 מדינות ברחבי העולם החברות בארגון. בהודעה של האינטרפול התבקשו המדינות לסייע בחקירת ההימלטות ובניסיון לבחון אם קיים קשר ביניהן.

הודעת האינטרפול, הגיעה על רקע החלטותיהן של ארצות הברית, בריטניה ולאחרונה גם צרפת על סגירת מתקני השגרירות והקונסוליות בתימן ובמדינות אחרות באזור. ההחלטה התקבלה בשל חשש ממתקפות טרור על שריריות המעצמות באזור, בהן מעורב ארגון אל-קאעידה.