בדרך לעסקה עם דאע"ש? "עובדים מסביב לשעון"

מועד האולטימטום שהציבו פעילי דאע"ש פקע, ובירדן ממתינים במתח לאות חיים מהטייס הירדני. אם אכן יתקבל אות כזה, תוכל עסקת חילופי השבויים לצאת לדרך: ירדן תשחרר מחבלת בתמורה לחטוף היפני ולטייס שנשבה

בדרך לעסקה? (עיבוד: חדשות 2)

בעולם עוקבים בדאגה אחר העסקה הנרקמת בין ארגון המדינה האסלאמית ליפן ולממלכה בירדן, במסגרתה אמור להתבצע חילוף בין השבוי היפני והטייס הירדני המוחזקים בידי דאע"ש, לבין המחבלת העירקית הכלואה מזה עשור בכלא הירדני. "אנחנו עובדים מסביב לשעון על מנת להמשיך במגעים", אמרו היום (שישי) בירדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

הבוקר פקע האולטימטום שהציב ארגון הטרור הרצחני לממשלות יפן וירדן. על פי הדרישה של נציגי דאע"ש, על ירדן לשחרר את סג'ידה א-רישאווי, שנעצרה בשנת 2005 כשהתכוונה לבצע פיגוע טרור. היא נתפסה אז מאחר והמטען שעל גופה לא התפוצץ. בשלב זה נראה שהדבר שמונע את העסקה היא הדרישה הירדנית לקבל ערבויות שהטייס המוחזק בידי דאע"ש נותר בחיים.

על פי הודעה רשמית של צבא ירדן שפורסמה בסוכנות הידיעות רויטרס, רשויות המדינה פועלות כעת על מנת להשיג מידע אמין על מצבו של הטייס, מועאז אל-כסאסבה, שנשבה לאחר שהוא נאלץ לנטוש את מטוסו לפני מספר שבועות מעל שטח שבו שולט הארגון. "במקרה של כל התפתחות, נעביר את המידע על גורלו", נאמר בהודעה.

ראש ממשלת יפן שינזו אבה התייחס גם הוא לנושא ואמר כי נעשה כל מאמץ להבטיח את שחרור של העיתונאי החטוף קנג'י גוטו. "אנו אוספים את כל המידע שברשותנו ומבקשים את שיתוף הפעולה של המדינות הרלוונטיות", אמר לכלי התקשורת בארצו. גם בני משפחתו של קנג'י משמשים כמנוף להפעלת לחץ, והם נראים בתקשורת המקומית כשהם מתחננים על חייו.