גרמניה: בן 10 גילה מומיה בעליית הגג

שיטוט תמים בעליית הגג בבית סבתו בדיפהולץ שבצפון גרמניה חשף לעיני אלכסנדר קטלר ממצא מטריד בדמותה של מומיה בארון קבורה עתיק. אביו, וולפגנג, מתכוון להביאה לבחינה על ידי מומחים לארכיאולוגיה בברלין, אך משער כי מדובר במומיה אמיתית. "היא שכבה שם לפחות 40 שנים", אמר

המומיה של תות ענח' אמון. ארכיון (רויטרס)

אלכסנדר קטלר, בן 10 מדיפהולץ שבצפון גרמניה, לא ישכח את החוויה הזו כנראה לעולם: בעודו משוטט בבית סבתו, הגיע הילד לעליית הגג. שם, לתדהמתו, נחשף לעיניו מה שנראה כמו מומיה בתוך סרקופג (ארון קבורה עתיק) מעוטר בכתבי חרטומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילד המבוהל הזעיק למקום את אביו ואת סבתו, שיצרו קשר עם הרשויות בגרמניה וכעת נבדק האם מדובר במומיה אותנטית מימי מצרים העתיקה. אביו של אלכסנדר, לוץ וולפגנג קטלר, הוא רופא שיניים במקצועו. בריאיון לכלי תקשורת במדינה סיפר כי לא ביצע לממצא החריג כל בדיקת רנטגן, אלא בכוונתו להביא אותה לברלין כדי שתיבחן על ידי מומחים לארכיאולוגיה.

לקטלר האב, עם זאת, ישנם מספר ספקות לגבי הסרקופג שנמצא בעליית הגג בביתה של אמו. הוא תוהה האם ארון הקבורה העתיק, יחד עם מסיכה וצנצנת המכילה חומר לשימור איברים שנמצאו במקום - היו העתקים. יחד עם זאת, הוא מאמין כי המומיה עשויה להיות אמיתית. הוא חשף כי בשנות ה-50 נהג אביו המנוח לנסוע לצפון אפריקה, עת היה נהוג לסחור במומיות מקוריות.

כמו כן, הוסיף האב כי בשנים הללו היו נערכות מסיבות "הסרת תכריכים". אולם, כשנשאל האם המומיה שנמצאה בעליית הגג הדיפה ריח רע - השיב בשלילה. "היא הייתה שם לפחות 40 שנים", ציין.