האם נמצא חלק מהצלב של ישו?

ארכיאולוגים טורקים שחפרו במשך ארבע שניםשנים סמוך לכנסייה טורקית, טוענים כי מצאו תיבת אבן, ובה נמצא חלק מן הצלב עליו תלו הרומאים את ישו. בחפירות גם נמצאו 1000 שלדים של בני אדם, ככל הנראה של רומאים מאותה התקופה

האם נמצא חלק מהצלב? אילוסטרציה (רויטרס)

ארכיאולוגים שביצעו חפירות סמוך לכנסיה עתיקה בטורקיה טענו כי גילו אוצר של ממש: חלק מהצלב עליו תלו הרומאים את ישו - כך סיפר היסטוריון מאוניברסיטת "מימר סינן" לעיתון הטורקי "הורייט".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, במהלך החפירות סמוך לכנסייה, שנבנתה ככל הנראה במאה ה-7 לספירה, הארכיאולוגים מצאו תיבת אבן, שבתוכה שכבו מספר אביזרים שנתלו על הצלב של ישו, יחד עם חלק מהצלב עצמו.

החוקרים לא יודעים למי הייתה שייכת התיבה שמצאו, אך לדעתם מדובר באישיות דתית בכירה במעלה. הפרופסור הבכיר שהיה אחראי על החפירות, גוגלון קורוגלו, אמר כי התיבה שמצא יקרת ערך. "מצאנו דבר קדוש בתוך התיבה. מדובר בחלק מן הצלב עליו תלו את ישו. התיבה הזו מאוד יקרה לנו, כי יש לה היסטוריה, וזהו הדבר הכי חשוב שמצאנו עד כה", סיפר.

כנסיות רבות טוענות כי יש באמצעותם מזכרות רבות מ-"הצלב האמיתי". עם זאת, בכנסיית "בלטלר", שנבנתה בשנת 660 לספירה ושם נמצאה התיבה, מצאו משנת 2009 בחפירות במקום עדויות נוספות מהתקופה הרומית, כמו אמבטיה עתיקה, ושלדים של 1000 בני אדם.