ארה"ב הוציאה אזהרת מסע עולמית לאזרחיה

מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה אזהרת מסע כוללת ורחבה לאזרחיה ומתריעה כי הם עשויים להוות מטרה למתקפות טרור. האזהרה, שתוקפה יפוג רק בסוף החודש, באה על רקע התרעה לא ממוקדת לגבי פעילויות טרור מתוכננות של ארגונים המקושרים לאל-קאעידה

לאחר שמוקדם יותר נודע כי שגרירויות ארצות הברית בישראל ובמזרח התיכון לא יפעלו ביום ראשון מחשש למתקפות טרור - כעת מפרסמת מחלקת המדינה האמריקנית אזהרת מסע עולמית לאזרחיה, ובעיקר לאלה שנוסעים למזרח התיכון ולמדינות צפון אפריקה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מידע עדכני מעלה את האפשרות שארגונים הקשורים לאל-קאעידה ממשיכים לתכנן מתקפות טרור בארצות הברית ומחוצה לה", נכתב באזהרת המסע שפורסמה היום (ו'), ותישאר בתוקף עד ה-31 באוגוסט. ממחלקת המדינה נמסר כי האזהרה הכוללת והרחבה באה בעקבות התרעה לא ממוקדת על ניסיון לפגע במטרות אמריקניות מסביב לעולם, בדגש על המזרח התיכון וצפון אפריקה.

"הטרוריסטים עשויים להשתמש בטווח רחב של אמצעים וכלי נשק ולכוון אותם נגד מטרות רשמיות ופרטיות כאחד", נכתב עוד באזהרת המסע. "אזרחי ארצות הברית מהווים מטרה למתקפות טרור עתידיות, ולכן צריכים לנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים ולהיות ערים לסובב אותם"

מוקדם יותר היום פרסמה מחלקת המדינה האמריקנית הודעה לפיה מספר שגרירויות אמריקניות במזרח התיכון, כולל זו בתל אביב, יהיו סגורות ביום ראשון הקרוב. "מתוך זהירות ודאגה לעובדינו ולאורחים, המידע מסמן כי עלינו לנקוט בצעדים זהירים בנושא", אמרה דוברת מחלקת המדינה.