נתניהו נגד רוחאני: "פרצופו נחשף"

שעות ספורות לאחר שנשא נשיא אירן נאום שבו כינה את ישראל "פצע שיש להסיר", מגיב ראש הממשלה נתניהו ואומר כי "הנשיא השתנה, אך לא מטרת המשטר בטהרן"

ראש בראש, נתניהו ורוחאני (חדשות 2)

שעות ספורות עברו מאז נאומו של נשיא אירן הנבחר, חסן רוחאני, שאמר כי "ישראל היא פצע שיש להסיר", והתגובה מירושלים לא איחרה להגיע. ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס היום (ו') לדברים ואומר כי פרצופו האמיתי של רוחאני נחשף "מוקדם מהצפוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גם אם ימהרו עכשיו להכחיש את דבריו, זה מה שהאיש חושב וזאת תכנית הפעולה של המשטר האירני", אמר נתניהו. "הדברים האלה של הנשיא רוחאני צריכים להעיר את העולם מהאשליה שחלקו מצוי בה מאז הבחירות באירן".

לדברי נתניהו, "הנשיא שם השתנה, אבל מטרת המשטר לא השתנתה והיא להשיג נשק גרעיני כדי לאיים על ישראל, על המזרח התיכון ועל שלום וביטחון העולם כולו. אסור שלמדינה שמאיימת להשמיד את מדינת ישראל יהיה נשק להשמדה המונית".

את הדברים אמר נתניהו בתגובה למתקפה המילולית של רוחאני, במסגרת ציון אירועי "יום אל-קודס" ברפובליקה האסלאמית, שם אמר כי "המשטר הציוני מהווה פצע על גוף העולם האסלאמי במשך שנים, ועלינו להסירו".

ברחבי אירן יצאו היום מיליונים להפגנה המונית נגד ישראל. ההמונים הזועמים שרפו דגלי ישראל וארה"ב ונשאו שלטים הקוראים להחרים את "הישות הציונית". גם הנשיא היוצא מחמוד אחמדינגא'ד נשא דברים בטהרן שבהם תקף פעם נוספת את ישראל.

יום "אל-קודס" נחגג באירן מאז שנת 1979, כשמיד לאחר המהפכה בארצו קרא מנהיגה הרוחני של המדינה, אייתולה חמנאי להכריז על יום השישי האחרון לרמדאן כיום שבו יציינו את ירושלים, אחת מהערים הקדושות לאסלאם. במרוצת השנים הפך האירוע למפגן אלימות ושנאה נגד ארה"ב וישראל.