גם באנגליה מתקשים לסגור את החודש

סקר שנערך בקרב 5,00 בריטים מצא כי 52% מהציבור בממלכה מתקשה לשלם חשבונות ודואג לעתידו הכלכלי. כמו כן עולה מהסקר כי גם בבריטניה, אנשים רבים נעזרים במשפחתם על מנת לעמוד בהוצאותיהם ולא מצליחים לחסוך לקראת העתיד או לעמוד בהוצאות בלתי צפויות

גם בבריטניה מתקשים לסגור את החודש (AP)

לא רק בארץ: רוב האנגלים מדווחים כי הם מתקשים לסגור את החודש וחיים מהיום למחר. המשבר הכלכלי ככל הנראה עדיין נותן את אותותיו בבריטניה, וציבור הולך וגדל במדינה נאנק תחת העול הכלכלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוח של שירות הייעוץ הכספי הבריטי (MAS) שפורסם היום (ו') מגלה כי 52% מהנשאלים סיפרו כי הם "חיים על הקצה" מבחינה כלכלית - נתון המשתווה לכ-26 מיליון בני אדם. לפי הדוח, שפורסם ברשת "סקיי", הנתונים מהווים עלייה חדה משנת 2006, בה רק 35% מהנשאלים דיווחו כי יש להם קושי לשלם את חשבונותיהם.

כמו כן עולה מהסקר, שנערך בקרב 5,000 בני אדם בממלכה, כי רבים סובלים מכישורים כלכליים ירודים ונעזרים כלכלית במשפחותיהם. לדברי מחברי הדוח, המשבר הכלכלי עודד תרבות של "חיים למען ההווה", אשר פוגעת ביכולתם של אנשים לחסוך לקראת העתיד. חשוב לציין כי ההכנסה עבור שעת עבודה ירדה ב-6% באנגליה בין השנים 2006 ל-2013, דבר שעשוי להסביר את הקושי של הבריטים לסגור את החודש.

הסקר, אשר עקב אחר 70 במשפחות במהלך השנה, מעיד לדברי מחברי הדוח על "תחושה כללית של דאגה - אנשים חוששים לגבי יכולתם להחזיק מעמד עד המשכורת הבאה". כ-40% מהנשאלים העידו כי יתקשו לשלם חשבון בלתי צפוי של 300 ליש"ט.