דיווח: מתכנן הפיגוע בבורגס ברח ללבנון יומיים לפני הפיצוץ

רשת תקשורת פולנית מדווחת שמליאד פראח, אזרח אוסטרלי ממוצא לבנוני שעל פי הפרסומים תכנן את הפיגוע לפני כשנה בו נהרגו חמישה ישראלים ונהג האוטובוס הבולגרי, ברח ללבנון יומיים לפני הפיצוץ מחוץ לשדה התעופה. הרשת הציגה את פרטי הטיסות שבהן נמלט

מליאד פאראח, מימין בתמונה, ברח ללבנון (חדשות 2)

החשוד בתכנון הפיגוע באוטובוס התיירים בבורגס בשנה שעברה ברח ללבנון יומיים לפני שאירע הפיצוץ בו נהרגו חמישה ישראלים ונהג האוטובוס המקומי - כך מדווחת היום רשת החדשות הפולנית TVN24.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברשת החדשות הפולנית טוענים , מבלי לחשוף את המקור, שמליאד פאראח , אזרח אוסטרלי בן 32 עלה על טיסה 145 מוורשה לביירות ב16-ביולי. על פי הפרסום, פאראח שידוע גם בשם חוסיין חוסיין , הגיע לוורשה מפראג.

בשבוע שעבר התביעה בפולין טענה שפארח וחשוד נוסף חסאן אל חאג', סיפקו את חומרי הנפץ ותמיכה טכנית לאדם שלישי שביצע את הפיגועים ומת בפיצוץ.
דובר משרד התובע בוורשה אמר שבולגריה ביקשה מהרשויות בפולין, כבר בתחילת מרס, לבדוק את אישור השהייה של פארח או אחד החשודים האחרים בפולין.

משרד הפנים הבולגרי טען בחודש שעבר שארגון החיזבללה עומד מאחורי הפיגוע בעיר הנופש שלחופי הים השחור ב-18 ביולי 2012. לפני שבוע פורסמו עוד תמונות של חשודים נוספים במעורבות בפיגוע. חיזבאללה, שבעקבות ההאשמות שלפיהן הוא אחראי לפיגוע החליט האיחוד האירופי להכניס את הזרוע הצבאית שלו לרשי ת ארגוני הטרור, מכחיש את מעורבותו.

על פי הדיווח בסוכנות רויטרס, אם אחד החשודים אכן ברח ללבנון ימים לפני הפיגוע, הדבר רק מחזק את הטענות שהושמעו על ידי החוקרים, האיחוד האירופי, ארה"ב וישראל, לגבי מעורבות הארגון השיעי בפעילות הטרור הזו ובאחרות.