יומני החטופות באוהיו: מסכת של התעללות שיטתית

היום יינתן גזר דינו של אריאל קסטרו, שחטף והחזיק בשבי במשך עשור שלוש צעירות בעיר קליבלנד בארה"ב שלוש הבנות בוחרות להעיד בדיון . אמש התובע חשף כי השלוש ניהלו יומנים שבהם תיארו את הזוועות שחוו בבית שבו הוחזקו. "קסטרו מודה בהתנהגות הלא אנושית והבלתי נסבלת שלו, אבל נותר ללא תחושת אשמה למעשיו", אמר

היום גזר הדין, שלוש הצעירות שנחטפו (צילום מסך)

שלוש הצעירות מאוהיו שהוחזקו בשבי במשך עשור בביתו של אריאל קסטרו יעידו היום במהלך הדיון על גזר דינו של "המתעלל מאוהיו" הנשים גם ניהלו יומן שמתאר את השנים הנוראיות, את ההתעללות הפיזית, המינית והנפשית שעברו על בסיס יומי. כך חשף התובע במשפטו של קסטרו, שהיום ייגזר דינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביומנים מתארות הצעירות כיצד פיתה אותן קסטרו בעזרת הבטחות שווא. בין היתר, הוא הבטיח להן שיביא לבית גור כלבים למען הילדים. עוד נכתב ביומנים שקסטרו נעל את הנשים ברכב חונה במחסן במשך שלושה ימים, כשקיבל אורחים, ונחשפות עדויות רבות למסכת ההתעללות האכזרית והשיטתית שלו.

קסטרו, שהואשם ב-937 סעיפים ובהם חטיפה, אונס, תקיפה ועוד, הודה ברובם והיום ישמע את גזר דינו. התובע במשפט, טים מקגינטי, אמר שקסטרו נהג לקשור את קורבנותיו בקרסוליים ונתן להן ארוחה אחת ביום. "הוא מודה בהתנהגות הלא אנושית והבלתי נסבלת שלו, אבל נותר ללא תחושת אשמה למעשיו", אמר התובע.

ההתעללות נחשפה ביומנים מהשבי, אריאל קסטר (רויטרס)

"מסמך של התעללות וחיים בשבי"

מקגינטי ציין כי בית המשפט למד על עדויות רבות למעשיו של קסטרו מיומן של אחת החטופות, שאותו הגדיר "מסמך של התעללות וחיים בשבי". "ההתעללות המינית, העובדה שהן נסגרו בחדר חושך, הציפייה בחשש להתעללות הבאה, החלומות על בריחה והגעגועים למשפחה, האזיקים שקשרו אותן לקיר, ההרגשה שהן מוחזקות כאסירות מלחמה - כל העלילות הנוראיות האלה מוזכרות ביומן", אמר התובע.

עדיין לא ברור אם הצוות המשפטי שמייצג את האינטרסים של הנשים ימסור הצהרה בשמן או שיעלה אותן לדוכן העדים. שלושת הצעירות נעלמו בנפרד בין השנים 2002 ל-2004 כשהיו בנות 14 16 ו-20.

ההכנות בביתה של אמנדה ברי לחזרתה (AP)

מהיומן המדובר עולה עוד שאחת מהן נאלצה ללבוש לראשה קסדת אופנוע בזמן שהייתה קשורה באזיקים לקירות המרתף, ואחרי שניסתה לברוח היא נקשרה בצווארה לקיר. ביומן גם מוזכרים אירועים שעליהם הבנות כבר סיפרו, כמו למשל העובדה שקסטרו הרעיב והכה אותן בכל פעם שהן נכנסו להריון, ואילץ את אחת מהן לעשות הפלה 5 פעמים.

כשאחת מקורבנותיו כרעה ללדת בחג המולד 2006, הכריח קסטרו אישה אחרת, באיומי רצח, ליילד את העובר. מיד אחרי שיילדה את התינוקת המיילדת נאנסה. התביעה ביקשה מהשופטים למנוע מקסטרו לראות אי פעם את בתו.