תיעוד: חמוש פורץ לאולפן טלוויזיה בהולנד

דרמה בשידורי הטלוויזיה ההולנדית: צעיר לבוש בחליפה נכנס לאולפן החדשות המקומי כשהוא חמוש באקדח עם משתיק קול ודרש לעלות לשידור. לאחר דקות ארוכות של מתח, הצליחו כוחות מיוחדים של המשטרה להיכנס למקום ולעצור אותו. כך זה נראה

שידורי החדשות בתחנת טלוויזיה הולנדית הופסקו הערב (חמישי) באופן פתאומי, כשאדם לבוש בחליפה ואוחז באקדח עם משתיק קול נכנס לאולפן ודרש לעלות לשידור. רק לאחר עשר דקות ארוכות ומפחידות, בהן איים החמוש במתקפת סייבר ובהפצצה גרעינית אם לא תתקבל דרישתו, הוא נעצר בידי המשטרה ונלקח לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עם תחילת התקרית, הופסקו השידורים ועל המסך עלתה הודעה כי לא ניתן להעביר בשעה זו את השידור. רק שעה מאוחר יותר חזרה הרשת לשידוריה. עם זאת, מאוחר יותר הגיע לרשת הסרטון המתעד את ההתרחשות הדרמטית.

האיש, לבוש בחליפה כהה, חולצה לבנה ועניבה, טען ברוגע ובהולנדית שוטפת כי הוא מייצג את "קולקטיב ההאקרים". "הדברים שהולכים להיאמר הם גדולים ומרעידי עולמות", אמר האיש בעודו פוסע הלוך ושוב באולפן הריק. "נשכרנו בידי שירותי הביטחון", הוסיף. לדברי המשטרה, הוא נשא איתו פתק עליו נרשם: "אני חמוש, אך אם תשתפו פעולה, שום דבר לא יקרה". בפתק נכתב עוד כי בארגון ישנם 98 האקרים שמוכנים למתקפת סייבר, וכי ברחבי המדינה מוטמנים שמונה מטעני נפץ המכילים חומרים רדיואקטיביים.

מנהל הרשת יאן דה יונג אמר כי לא ברור כיצד הצליח האיש לעבור את האבטחה בכניסה לבניין. מאוחר יותר פרסמה הרשת כי האיש איים על המאבטח והכריח אותו לקחת אותו לתוך אולפן הטלוויזיה.

רגע ההשתלטות (הטלויזיה ההולנדית)

השוטרים, שכיתרו את הבניין ונכנסו לתוך האולפן הריק אליו הוכנס האיש, נשמעים בסרטון כשהם צועקים "עזוב את הנשק, רד לקרקע". כעת בודקת המשטרה את מניעיו של האיש.