אסון הרכבת בספרד: הנהג שוחח בטלפון

כשבוע לאחר תאונת הרכבת הקטלנית שגבתה את חייהם של 79 בני אדם, מפרסם היום בית המשפט בצפון ספרד פרטים נוספים על חקירת האירוע. בין היתר פורסם כי בזמן התאונה שוחח נהג הרכבת בטלפון עם איש צוות, וכן כי מהירות הנסיעה של הרכבת עמדה על 192 קמ"ש ברגעים שלפני התאונה

תאונת הרכבת הקטלנית (רויטרס)

בעוד שחקירת תאונת הרכבת הקטלנית בצפון ספרד בשבוע שעבר, בה נהרגו 79 בני אדם, נמשכת ביתר שאת, פרסם היום (ג') בית המשפט במדינה כי בזמן התאונה שוחח הנהג בטלפון עם איש צוות של הרכבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרטים החדשים שפרסם בית המשפט התקבלו לאחר בחינה של הקופסה השחורה של הרכבת, שכוללת הקלטות מתא הקטר. נתון נוסף שהתפרסם מעלה כי דקות לפני התאונה נסעה הרכבת במהירות של 192 קמ"ש, בעוד שהמהירות המותרת בעיקול שבו ירדה הרכבת מהפסים עומדת על 80 קמ"ש בלבד.

המשטרה: להעמיד לדין את הנהג

ספרד, דקות לאחר התאונה (רויטרס)
ביום שבת האחרון המליצה המשטרה בספרד להעמיד לדין את הנהג באשמת גרימת מוות ברשלנות, כך הודיע שר הפנים במדינה. בשיחה עם כתבים אמר השר חורחה פרננדס דיאס כי בית המשפט ייצטרך להכריע האם להפוך את ההמלצה לאישום רשמי נגד נהג הקטר, פרנסיסקו חוזה גרסון.

הנהג, שהיה נתון במעצר בעודו מאושפז בבית החולים, הועבר בסוף השבוע למתקן משטרתי. שר הפנים הספרדי הוסיף כי העדויות ונתוני החקירה עדיין בידיה של המשטרה. "יש אינדיקציות סבירות לכך שהתאונה היא באשמת הנהג", אמר שר הפנים לכתבים וסרב לספק מידע נוסף לגבי מהן אותן אינדיקציות.

רשתות התקשורת בספרד דיווחו ביום חמישי האחרון, כי בעודו שוכב בבית החולים, נהג הרכבת התרברב בעמוד הפייסבוק שלו על שנסע פעמים רבות מעל למהירות המותרת. "אני נוסע על הגבול ולא יכול לנסוע מהר יותר", כתב.