שוד היהלומים בצרפת: הטבעת מתהדקת

משטרת צרפת חוששת שהשודד שגנב תכשיטים בסכום של 136 מיליון דולר מנסה לברוח מהמדינה. לכן, הוחלט להגביר ולהדק את האבטחה בגבולותיה של צרפת עם איטליה, ספרד ומונקו

אבטחת שיא בצרפת (AP)

הרשויות בצרפת הגבירו היום (ג') את האבטחה לאורך גבולות המדינה במסגרת הניסיונות למצוא את השודד שנמלט עם יהלומים ותכשיטים בסכום שמוערך ב-136 מיליון דולר - מה שעשוי להיות השוד הגדול בהיסטוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים תיגברו את נוכחותם בעיקר בגבול המדינה עם ספרד, איטליה ונסיכות מונקו, אחרי השוד במלון קרלטון בעיר קאן שבריביירה הצרפתית. אמש, שינו הרשויות בצרפת את הערכת הנזק והעלו את הסכום לשוויים של התכשיטים שנגנבו. על פי הנתונים, השוד שאירע השבוע היה רווחי יותר מזה שנערך בפריז ב-2008, אז נגנבו תכשיטים בשווי 100 מיליון דולר.

הבלש שעומד בראש החקירה, פיליפ ויקה, אמר היום שהמשטרה תחקרה את אנשי הצוות של המלון המפואר, שהופיע בין היתר בסרטו של אלפרד היצ'קוק "To Catch a Thief" בכיכובו של קרי גראנט.

המכה שנמשכה דקה  

על פי החקירה, הפורץ נכנס למלון דרך דלת צדדית, בלי לשבור אותה, עובדה שמעלה כמה חשדות באשר לאבטחה שהייתה ככל הנראה רופפת, או שאולי הפורץ קיבל סיוע מבפנים. מהדלת הצדדית, הוא נכנס פנימה, היישר לתערוכה הזמנית, תערוכה לחודשי הקיץ שבה הוצגו יהלומיו של המיליארדר הישראלי - לב לבייב.

השודד, שהיה חמוש באקדח, איים על שלושה אנשי אבטחה, שני זבנים ומנהל הגלריה, לפני שניקה את המדפים למזוודה שהביא איתו. הוא עזב את המלון עם 72 פריטים, כולל טבעות, עגילים, ענקים וצמידים, וחלק מהפריטים נפלו לו כשניסה לברוח. על פי הדיווחים, לא היו לקוחות במקום בזמן השוד.

השודד עזב דרך דלת אחרת, ולא דרך זו שדרכה נכנס, הוא קפץ לגובה של מטר וברח לרחוב צדדי. התהליך כולו, כאמור, נמשך דקה אחת בלבד. המשטרה הצרפתית עדיין בודקת אם יש קשר בין השוד המדובר לבין בריחתו של מילן פופריץ', אחד מאנשי כנופיית "הפנתר הוורוד" שברח לפני שבוע מבית כלא שוויצרי.