אשטון נפגשה עם מורסי: "מצבו טוב"

הממונה על מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, נפגשה במקום סודי עם נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי. אשטון דיווחה כי מצבו טוב, והבהירה כי לא הייתה מוכנה להגיע למצרים אם היה נאסר עליה לפגוש את מורסי. במקביל, שר החוץ הצרפתי דרש לשחרר את מורסי מהכלא

לא הציעה לו מעבר חופשי. אשטון ומורסי (AP)

שליטיה הנוכחים של מצרים אפשרו לאחראית על מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, את מה שלא הרשו לאחים המוסלמים במהלך החודש האחרון - לפגוש את הנשיא המודח מוחמד מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אשטון אמרה שהנשיא נמצא במצב בריאותי טוב ותארה את הפגישה כפגישה "ידידותית, פתוחה ומאוד כנה". הפגישה נערכה, על פי הפרסומים במקום סודי, אליו הגיעה אשטון במסוק.

"ניסיתי לוודא שמשפחתו יודעת שהוא במצב טוב " היא אמרה וטענה שיש לו טלויזיה בשביו, שהוא מעודכן בנוגע למצב במצרים וטענה כי לא הציעה למורסי "מעבר חופשי" מחוץ למצרים.

צרפת: שחררו את מורסי

"אמרתי לו בפגישה שנערכה שעתיים שאני לא עומדת לייצג אותו או את דעותיו, מפני שבמצב הנוכחי, הוא לא יוכל לתקן אותי אם אני אטעה", הוסיפה אשטון. הביקור היה אחד התנאים של אשטון לביקור במצרים, שם היא נפגשה גם עם הגנרל סיסי שהדיח אותו ועם הנשיא הזמני עדלי מנסור. "אמרתי שאני לא אגיע אם לא אפגוש אותו", היא דיווחה.

זמן קצר אחרי פגישתה של אשטון עם מורסי, משרד החוץ הצרפתי פרסם הודעה ובה הוא קרא לשחרורו של הנשיא המודח. שר החוץ הצרפתי לורן פביוס דרש כי מצרים תשחרר את הנשיא המודח מורסי מהכלא, וגינה את האלימות הקטלנית בקהיר. פביוס הוסיף כי צרפת קוראת לדיאלוג "ולשחרורו של הנשיא מורסי". כמו כן הגדיר שר החוץ הצרפתי את המצב הפוליטי במדינה "קריטי מאוד".