פלורידה: 7 פצועים בפיצוץ במפעל גז

פיצוץ אירע במפעל גז מקומי במהלך משמרת הלילה במחוז לייק קאונטי. מנהל המפעל מדווח על 7 פצועים, 3 מהם במצב קשה. העובדים שדווחו בתחילה כנעדרים נמצאו. התושבים המתגוררים בסמוך פונו מבתיהם מחשש להתפשטות האש שפרצה במקום. עדי ראייה דיווחו כי הלהבות נראו למרחקים

פיצוץ מסוכן בפלורידה: קולות פיצוץ חזקים הרעידו הלילה (ג') את מחוז "לייק קאונטי" שבמרכז המדינה, כשמיכלי גז במפעל מקומי התפוצצו, ושריפת ענק פרצה במקום. מנהל המפעל דיווח לרשתות הטלוויזיה בארה"ב כי בפיצוץ נפצעו 7 עובדים, 3 מהם במצב קשה. מנהל המפעל הוסיף כי כל 24 העובדים שהיו במפעל נמצאו, ואין חשש לנעדרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במפעל שהו 24 עובדים במשמרת הלילה, בעת שנשמעו הפיצוצים בסמוך לשעה 11 בלילה. 15 העובדים שדווחו בתחילה בנעדרים נמצאו, ואין חשש לחייהם.

שריף המחוז גארי בורדרס אמר כי הפיצוצים שהתרחשו בתוך המפעל היו "חזקים מספיק כדי להעיף את הגג". הפיצוצים הגדולים נראו למרחק של כשמונה קילומטרים, והוצא צו פינוי לתושבים המתגוררים במרחק 1.6 ק"מ מהמפעל, מחשש כי האש תתפשט והפיצוצים יימשכו.

איש עסקים מקומי בשם ג'ים מולר אמר לרשת "סקיי" הבריטית: "הם מפנים את כל מי שקרוב. יכולנו לראות את הלהבות והפיצוץ הראשוני הפיל אותנו לרצפה. החום והלהבות נראו כמו באור יום"

כוחות גדולים של כיבוי והצלה הגיעו למקום, ומנסים בשעות אלו להשתלט על האש - כך מסר בכיר במחוז לסוכנויות הידיעות. מפעל "בלו ריינו" בו אירעו הפיצוצים ממוקם שבעיר טבראס, נמצא כ-100 קילומטרים צפונית לאורלנדו. על פי אתר האינטרנט של המפעל הוא מתמחה בייצור ובשיווק גז מסוג פרופאן, המיוצר מגז טבעי.