צפו: חור בשמש דרך הטלסקופ של נאס"א

סוכנות החלל האמריקנית תיעדה את התופעה שעוד לא מצאו לה הסבר. "לא ברור לנו עדיין מה גורם לחורים בהילת השמש", אומרים בנאס"א. "הם מתרחשים באזורים בהם יש פעילות של שדות מגנטים שלא מצליחים להתפרק על פני הקרקע וכך הם פועלים על אזורים אחרים"

סוכנות החלל האמריקנית נאס"א פרסמה תמונות שמציגות חור ענק על פני האטמוספירה של השמש, תמונות שנקלטו על ידי טלסקופ החלל של נאס"א. החור העצום שמכסה כמעט רבע משטחה של השמש משחרר, על פי נאס"א, גזים וחומרים מהשמש לחלל.

אנשי נאס"א, העובדים בתצפית ההליוספרית של הסוכנות, זיהו את החור כבר ב-13 ליולי והם עוקבים אחריו מאז. בדיווח שלהם על החור הם מסבירים כי "זהו אזור אפל ונמוך על החלק החיצוני של האטמוספירה של השמש, ההילה השל השמש. החורים מכילים חומרים סולארים, הטמפרטורה בהם נמוכה יותר ולכן האזורים האלה נראים חשוכים בהרבה מסביבת השמש".

על פי נאס"א, התופעה אינה יוצאת דופן על פני השמש וניתן לראות את החורים האלה במקומות שונים על פני החמה. הם לא מופיעים בתדירות קבועה, אלא תלויים בפעילות על פני השמש.

"לא ברור לנו עדיין מה גורם לחורים בהילת השמש", אמרה קרן פוקס מנאס"א. "הם מתרחשים באזורים בהם יש פעילות של שדות מגנטים שלא מצליחים להתפרק על פני הקרקע, וכך הם פועלים על אזורים אחרים".