ריצת עירום בהולנד למען החופש

היום במבזק החוץ: מה הוציא מאות ההולנדים לצאת לריצה עירומה, אישה ברחה מצפון קוריאה הרעבה וריגשה את הגרסה הדרום קוריאנית של מאסטר שף; תמונות מקוטב הצפוני שהפך לאגם; וגם המצאה אחת משעשעת שצליחה לעשות הרבה רעש

400 הולנדים יצאו אמש לריצת העירום למען החופש, ריצה למען להקת הרוק הנשית שהעזה לצאת נגד וולאדימיר פוטין. בית המשפט ברוסיה דחה את שחרור נדזדה טולוקונקובה ומריה אליאוחינה מבנות להקת הפאנק "הפוסי ראיוט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרצים, בלי בגדים אבל עם מסר -נגד האישומים בחוליגניזם ובשנאה דתית, נגד הקשיחות של בתי המשפט ברוסיה. הבנות יישארו מאחורי סורג ובריח עד השנה הבאה, המפגינים מבטיחים להמשיך במחאה החצופה. 

צפון קוריאנית במספר שף

הסיפורים האנושיים מחצי האי הקוראני, סיפוריהם של עריקים, של קריעת משפחות, מספקות הרבה מאוד פעמים כותרות למהדורות החדשות, אבל עכשיו בסיאול - אישה אחת שנמלטה מקוריאה הצפונית, מעוררת תיאבון.

קים הא נא ננטשה על ידי הוריה הצפון קוריאנים לפני יותר מעשור כשערקו למערב, היא שמה לה למטרה לברוח ואחרי שנים של ניסיונות, היא עברה את הגבול רק כדי לשמוע שאביה חזר לצפון כדי לנסות ולשחרר אותה ואת אחיה.

בסיוע של תכנית שיקום מהדרום - היא למדה בישול והגיע ל"מסטר שף" הקוריאני - בתכנית היא מבשלת בסגנון המוכר מבית מקווה עוד יום אחד להיות המסטר שף של קוריאה אבל בעיקר - לתת סימן ולהגיע ולסייע למשפחה שנשארה מאחור

רעש הפצפצים 

הקומיקאי אריק באס הציג השבוע את ההמצאה הרועשת החדשה שלו, אופניים שלפניהם הוא קשר גליל ענק של ניילון שמוכר לנו מעולם האריזות. הנסיעה לא מהירה מידי וקצת קשה לשלוט בכיוון, אבל תודו - מאז לאנס ארמסטרונג - לא שמענו כל כך הרבה רעש סביב זוג אופניים.

תמונות מדאיגות מהקוטב הצפוני

פעילי סביבה הציבו בשנת 2000 מצלמה בלב האוקיאנוס הארקטי הקפוא כדי לבדוק את השפעות, את הטענות על ההתחממות הגלובאלית. החורף האחרון נראה בתמונות כאחד הקשים והקרים אבל הקיץ , חודש יולי עם עליה של מעלה אחת עד שלוש- המיסו את ימת הקרח ועכשיו, בקצה העולם - יש אגם.