המשטרה בספרד: להעמיד לדין את נהג הרכבת על גרימת מוות ברשלנות

שר הפנים של ספרד הודיע כי המשטרה ממליצה להעמיד לדין את נהג הרכבת באסון, בו נהרגו 78 בני אדם, באשמת גרימת מוות ברשלנות. "יש ראיות סבירות לכך שהתאונה נגרמה באשמתו", אמר שר הפנים לכתבים. מחר יחליט בית המשפט האם ההמלצה תהפוך לאישום רשמי

ההמלצה תהפוך לאישום? זירת התאונה (רויטרס)

המשטרה בספרד ממליצה להעמיד לדין את הנהג מאסון הרכבת, בו נהרגו 78 בני אדם, באשמת גרימת מוות ברשלנות. כך הודיע היום (ש') שר הפנים של ספרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם כתבים אמר שר הפנים חורחה פרננדס דיאס כי בית המשפט ייצטרך להכריע עד יום ראשון האם להפוך את ההמלצה לאישום רשמי נגד נהג הקטר, פרנסיסקו חוזה גרסון.

הנהג, שהיה ביומיים האחרונים נתון במעצר בעודו מאושפז בבית החולים, הועבר למתקן משטרתי. שר הפנים הספרדי הוסיף כי העדויות ונתוני החקירה עדיין בידיה של המשטרה. "יש אינדיקציות סבירות לכך שהתאונה היא באשמת הנהג", אמר שר הפנים לכתבים וסרב לספק מידע נוסף לגבי מהן אותן אינדיקציות.

במקביל, דובר של בית המשפט המקומי באזור גליסיה אמר לרשת CNN הבוקר כי השופט עדיין לא תשאל את נהג הרכבת. החקירה התמקדה עד עתה במהירות בה הגיעה הרכבת אל הסיבוב במסילה בו התרחשה התאונה.

"הגעתי לגבול המהירות", מתוך עמוד הפייסבו (פייסבוק)

רשתות התקשורת בספרד דיווחו ביום חמישי האחרון, כי בעודו שוכב בבית החולים, נהג הרכבת התרברב בעמוד הפייסבוק שלו על שנסע פעמים רבות מעל למהירות המותרת. "אני נוסע על הגבול ולא יכול לנסוע מהר יותר", כתב.

החקירה הראשונית של האסון העלתה כי גרסון נסע במהירות הגבוהה מפי 2 מהמותר. "איזה מגניב לנסוע במקביל למשטרה הספרדית ולגרום להפעלת חיישני המהירות", כתב הנהג בעבר בפייסבוק על נסיעותיו, "איזה קנס יגיע לחברת הרכבות". בנוסף, העלה נהג הקטר, על פי אותם פרסומים, תמונה של מד המהירות בקטר המלמד על נסיעה במהירות של 200 קילומטרים לשעה.