דיווח: חיזבאללה העביר 100 אלף דולר למחבלים מבורגס

כלי תקשורת בבולגריה מדווחים כי שני החשודים בביצוע פיגוע הטרור בבורגס לפני כשנה בו נרצחו 5 ישראלים, קיבלו לידיהם סכום של 100 אלף דולר מחיזבאללה. באמצעות הכסף ביקש הארגון להוציא אל הפועל את הפיגוע ולאסוף מודיעין על אתרים נוספים לביצוע פיגועים

מבוקשים בקשר לפיגוע בבורגאס (משרד הפנים הבולגרי)

חיזבאללה מימן - המחבלים ביצעו את הפיגוע: כלי תקשורת בבולגריה מדווחים היום כי שני החשודים בביצוע פיגוע הטרור באוטובוס בשדה התעופה של בורגס בשנה שעברה בו קיפחו את חייהם 5 ישראלים ואזרח בולגרי אחד, קיבלו לידיהם 100 אלף דולר לצורך ביצוע הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הלבנוני העבירה לידיהם את הכספים, באמצעותם ביקשו לממן את הפיגוע נגד התיירים הישראלים בבורגס ולאסוף מודיעין על אתרים נוספים במדינה בהם ניתן לבצע פעולת טרור נגד ישראלים ויהודים.

בבולגריה האשימו בעבר באופן רשמי את חיזבאללה בביצוע הפיגוע ולפני ארבעה חודשים הודיעו כי יש הוכחות נוספות לכך שהארגון הלבנוני אכן תכנן את הפיגוע בבורגס. בעקבות ההוכחות כי ארגונו של נסראללה עומד מאחורי הפיגוע הבשיל המהלך באיחוד האירופי השבוע, שבמסגרתו הוכרזה הזרוע הצבאית של חיזבאללה ארגון טרור.

תמונות ושמות החשודים בביצוע הפיגוע פורסמו

הכסף הגיע ממנו. נסראללה (חדשות 2)
אתמול פרסם משרד הפנים הבולגרי תמונות ומידע בנוגע לשני מבוקשים החשודים במעורבות בפיגוע שבוצע בשנה שעברה בעיר הקיט הבולגרית. שנה אחרי מתקפת הטרור בשדה התעופה "סראפובו", הרשויות מבקשות עכשיו מהאזרחים הבולגרים להעביר מידע על השניים.

במשרד הפנים הבולגרי טוענים שהשניים הם מליאד (חוסיין) פארה, יליד אוסטרליה בן 33, וחסאן אל חאג' חסאן, בן 25, תושב קנדה. על פי הדיווחים בבלוגריה, השניים נראו בימים שבין ה-28 ביוני ל-18 ביולי באזור העיר וורנה, נסבאר וכפר הנופש ראבה.

הם נרשמו בבתי מלון עם תעודות מזויפות תחת השמות הבדויים בראיין ג'רמייה ג'יימסון, ג'ק פיליפ מרטין וגם ראלף וויליאם ריקו. תחת השמות האלה הם גם שכרו רכב מסוג "רנו". משרד הפנים בבולגריה ביקש מהתושבים למסור על מידע על השניים לתחנות המשטרה והבטיח לשמור על אנונימיות מוסרי הפרטים.