נהג הרכבת הוקלט בקופסה השחורה: "פישלתי, מה עושים עכשיו?"

יממה לאחר תאונת הרכבת הקטלנית בספרד שגבתה את חייהם של כ-80 בני אדם, נמצאה הקופסה השחורה שהייתה בתוך הקרונות בזמן ההתהפכות. "ירדתי מהפסים, מה לעשות? אני רוצה למות", נשמע נהג הרכבת בשיחה עם חדר הבקרה באחת ההקלטות

הנהג מוצא מהרכבת מדמם (רויטרס)

ההקלטות מתוך הרכבת שהתהפכה נחשפות: יממה לאחר תאונת הרכבת הקטלנית בצפון-מערב ספרד שגרמה למותם של 80 בני אדם ופציעתם של למעלה מ-140, נחשפות כעת ההקלטות מתוך הרכבת ברגעים שאחרי התאונה הקטלנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותים של משטרת ספרד איתרו בתוך הקרונות המרוסקים את הקופסה השחורה, שתיעדה את הדיווח של הנהג בקשר לחדר הבקרה, בדקות שאחריהן הרכבת כבר הידרדרה מהפסים והתהפכה.

הנהג, פרנסיסקו חוסה גרסון, הוקלט כשהוא פונה לחדר הבקרה במילים: "פישלתי, ירדנו מהפסים. מה אני אמור לעשות עכשיו? אני רוצה למות". זמן קצר לאחר מכן, הוצא הנהג מקטר הרכבת שהתהפכה ותועד כשפניו מכוסות בדם כשהוא מלווה על ידי צוותי ההצלה.

המשטרה הספרדית התפנתה להאזין להקלטות של הקופסה השחורה רק היום, כיוון שעד כה עסקה בהליך המורכב של זיהוי גופות הקורבנות הרבים שמתו בתאונה הטרגית.

הפרסום בעמוד הפייסבוק של הנהג (פייסבוק)

נהג הרכבת התרברב: "מגניב לנסוע במהירות גבוהה"

מוקדם יותר היום, בעודו שוכב פצוע בבית החולים, חשפו רשתות התקשורת בספרד כי נהג הקטר ששרד התרברב בעמוד הפייסבוק שלו על שנסע במהירות גבוהה מן המותר. "איזה מגניב לנסוע במקביל למשטרה", כתב וצירף תמונה של מד המהירות בקטר.

"איזה קנס יגיע לחברת הרכבות", הוסיף והעלה תמונה של מד המהירות בקטר המלמד על נסיעה במהירות של לא פחות מ-200 קילומטרים לשעה - המהירות המשוערת בה דהרו הקרונות בשעת ההתהפכות הקטלנית.